yazdır

Temiz İlçe, Sağlıklı Gelecek

26.10.2016 08:17

Temiz İlçe, Sağlıklı Gelecek

Temizlik konusuna verdiği önem ve yaptığı çalışmalarla İstanbul’un en temiz ilçesi olan Ümraniye’de temizlik ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi ilçe genelinde 3 binin üzerinde cadde ve sokaktan günlük çöp alırken, tüm cadde ve sokaklar makineli süpürme araçları ve elle süpürme personeliyle düzenli olarak temizleniyor. Ayrıca tadilat sonucu çıkan moloz atıkları, hanelerden çıkan eşya vb. türde atıklar günlük olarak toplanarak Şile’de bulunan ilgili döküm sahalarına naklediliyor.

Temizliğe çok önem veren Ümraniye Belediyesi, ilçenin daha da temiz olması için günlük yapılan temizlik hizmetlerine ek olarak toplu çalışma ekipleri ile tüm mahallelerde periyodik olarak detaylı temizlik çalışmaları yapılmaktadır. Toplu çalışma ekipleri, çalışma yapılan bölgelerde süpürme, boş arsaların temizliği, kaldırım üzeri otların temizliği gibi kapsamlı temizlik çalışmalarını yapıyor.

Ayrıca sadece çöp toplamak değil, yıkama çalışmaları kapsamında da cadde - sokak, okul bahçesi, cami bahçe ve çevresi, pazar yeri yıkamalarını da yapan Ümraniye Belediyesi diğer kurumlar tarafından yapılan altyapı çalışmaları ile inşaat faaliyetlerinden kaynaklı olarak meydana gelen tozlanma vb. olumsuzlukların giderilmesi açısından yıkama çalışmaları, faaliyetleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Ümraniye Belediyesi konteynır yıkama-dezenfekte aracı ile çöp konteynerleri periyodik olarak yıkayıp çöp atıklarından kaynaklı kötü görünüm ve koku, bakteri oluşumunun önüne geçerek halkın sağlığını da güvence altına alıyor.

En temiz ilçe koltuğunu başka ilçelere kaptırmayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, temizlik konusundaki hassasiyetini ilçe genelinde yaptırdığı çalışmalarla bir kez daha gözler önüne seriyor.


Firma Adı: Ümraniye Belediyesi

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.