yazdır

Beylikdüzü % 100 Ekolojik Pazar Yenileniyor!

13.10.2014 11:05

Belediyelerle işbirliği içinde yürüttüğümüz % 100 Ekolojik Pazarlar projemiz kapsamında İstanbul’da açılan üçüncü pazar olan Beylikdüzü % 100 Ekolojik Pazar, 20 Eylül Cumartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak.

Bakırköy’den Çorlu’ya kadar İstanbul’un batısında yaşayanların ekolojik ürünlere çok daha rahat ulaşmalarını sağlayan Beylikdüzü % 100 Ekolojik Pazar, Adnan Kahveci mahallesinde, “Kapalı pazar” olarak da bilinen ve halk arasında “Çarşamba pazarı” olarak anılan alana taşınıyor. Diğer %100 Ekolojik Pazarlarımızda olduğu gibi; doğa ve canlı sağlığına zararlı hiçbir yöntem, kimyasal ilaç, gübre ve katkı maddesi kullanılmadan üretilen kontrollü ve sertifikalı ekolojik ürünler,Buğday Derneği ve Beylikdüzü Belediyesi güvencesiyle, yeni yerinde, organik ürün müşterileri ile buluşacak.

Ekolojik sertifikalı meyve, sebzelerin yanısıra pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, yumurta, temizlik malzemeleri, şampuan ve süt ürünleri pazarda bulunan çeşitlerden sadece bazıları.

Beylikdüzü % 100 Ekolojik Pazarın Tarihçesi

23 Şubat 2010 tarihinde açılan Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar, İstanbul’daki 3.% 100 Ekolojik Pazar. İlk açıldığında salı günleri “Beylik Pazarında” kurulan pazar, ilgiyi arttırmak ve ürün tedarikini kolaylaştırmak adına cumartesi gününe alındı. Şimdi yeni üreticilerin de katılımıyla yeni, modern ve kapalı bir pazar alanına taşınıyor. Pazarda bugüne kadar var olan Çatalca’lı, Afyon’lu, Mersin’li, Ankara’lı üreticiler ve aracı esnafa; Kırşehir, İzmir, Antalya,Tokat ve Amasya’dan da üreticiler katılacak.

Her cumartesi Ekolojik Pazarımız Açık Olacak

Halkın her şeyin en kalitelisine layık olduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Buğday Derneği ile yaptığımız bu işbirliği ile sağlıklı yaşam ve gıda güvencesi için ekolojik sertifikalı ürünlere ekonomik bir şekilde ulaşabileceğiz. Doğanın ve insanın dengesini koruyan ekolojik ürünler artık yeni ortamında halkımızla buluşuyor” dedi. Yeni pazarda Buğday Derneği’nden eğitim ve danışmanlık hizmeti alacak gıda veya ziraat mühendislerinin olacağını ifade eden İmamoğlu, “Denetim ve kontrolleri sıkı tutacağız. Mühendislerimiz pazarla ilgili eğitim alacaklar. Her Cumartesi günü Ekolojik Pazar’ımız açık olacak” diye konuştu.

İstanbul %100 Ekolojik Pazarlar Proje Koordinatörü Leyla Ünlübay da “Sağlıklı gıda herkesin hakkı ancak organik ürün fiyatlarının düşmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için en başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlıkta kamunun desteği şart. Belediyelerimizin organik pazarlara birer sosyal sorumluluk projesi gibi bakması gerekiyor. Kamu spotlarına, üreticinin daha fazla teşvik edilmesine ve önünün açılmasına; tüketiciye organik gıdanın daha fazla anlatılmasına ihtiyaç var” diye konuştu.

Denetimleri Buğday Derneği ve Beylikdüzü Belediyesi Ziraat Mühendislerince yapılan Pazar, her cumartesi 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak.

% 100 Ekolojik ve sağlıklı gıda için, % 100 Ekolojik Pazarlarımıza bekleriz!

Adres: Adnan Kahveci Mahallesi Kapalı Pazar Yeri,Beylikdüzü

İstanbul’daki %100 Ekolojik Pazarlarımız

*Bakırköy %100 Ekolojik Pazar
Her Cuma günü, Airport Outlet Center\\\'ın arka açık otoparkında, 10.00 – 18.00 saatleri arasında

*Şişli %100 Ekolojik Pazar
Her Cumartesi günü, Cumhuriyet Mah. Gökkuşağı Lala Şahin Sok. Feriköy- Şişli. Eski Tekel bira fabrikasının alt sokağında, 07.00 – 17.00 saatleri arasında

*Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar
Her Cumartesi günü, Adnan Kahveci Mahallesi, \\\"Beylikdüzü Çarşamba Pazarı\\\" Beylikdüzü 10:00 – 18:00 saatleri arasında

*Kartal %100 Ekolojik Pazar
Her Pazar günü, Hükümet Konağı Caddesi, Kartal meydanı, Kartalbaba geçidi yanı, 08:00 – 18:00 saatleri arasında

*Küçükçekmece % 100 Ekolojik Pazar Her Pazar günü, ArenaPark AVM’de, Atakent Mahallesi, K.Çekmece 10:00 – 19:00 saatleri arasında

www.ekolojikpazar.org
www.bugday.org

Firma Adı: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.