yazdır

Collezione yurt dışında planlı büyümesini sürdürüyor

12.07.2012 17:43

Ülkemizde genç modasının öncü markası Collezione küresel marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yurt dışında da güçlü Türk bir markası olmayı hedefleyen Balkanlar, Kafkasya ve Doğu Avrupa’daki yatırımlarına hız veren Collezione’nin Suudi Arabistan ve Libya’daki yeni mağazaları, genç giyimin öncü markasının bölgesel marka algısını güçlendirdi.

Collezione, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da ve büyük şehirlerinden biri olan Cidde’deki ikinci mağazalarını geçtiğimiz hafta hizmete açtı. Böylece Collezione Suudi Arabistan’daki mağaza sayısını altıya çıkardı. Halk ayaklanmasının ardından yönetim değişikliği yaşanan Libya’da ilk mağazasını önümüzdeki günlerde Bingazi’de hizmete açacak olan Collezione, Libya’daki ikinci mağazasını da birkaç ay içerisinde Trablusgarp’ta açacak.

Yurt dışında planlı büyümüsine hız veren Collezione, Khurais Mall ve Al Andalus Mall alışveriş merkezlerin’de açtığı yeni mağazalarıyla yurt dışında 18 ülkede 38 satış noktasına ulaştı. Açılan iki yeni mağaza Suudi moda tutkunlarınca büyük ilgiyle karşılanırken, Balkanlar, Doğu Avrupa ve Kafkasya Bölgesindeki mağaza yatırımları ile dikkati çeken Colleizone Libya Bingazi’de önümüzdeki günlerde hizmete girecek bu ülkedeki ikinci mağazası ile bölgesel marka algısını pekiştirdi.

“Yurt dışında Türkiye’nin avangart moda markası olmak istiyoruz” diyen Collezione Yönetim Kurulu Üyesi Emre Akyiğit , “Türkiye modayı ithal eden bir konumda iken, bundan sonra Collezione ile dünya çapında modayı ihraç eden bir marka olacak. Çünkü Collezione yurt içende ürettirip ihracat yoluyla moda ürünü dışarıya satan bir marka. Bu nedenle iç üretime, istihdama ve ülkeye katkı sağlayan konumda. Önümüzdeki dönemde verimli mağazacılığa odaklanarak hem iç pazarda hem de yurt dışında planlı büyümemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Firma Adı: Collezione

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.