yazdır

26.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali

10.07.2012 18:02

26.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali 13-14-15 Temmuz tarihlerinde kutlanacak. İstanbul’un en eski ilçe festivali olan etkinliğimize, ülkemizden 26 DÖSİM el sanatçısının yanı sıra 26 ülkeden 460 uluslararası katılımcı iştirak edecek. Festivalde katılımcılar tarafından kendi yörelerine, ülkelerine özgü ürünler canlı performanslarla üretilecek ve festival alanındaki stantlarda bu ürünler sergilenecek ve satışı yapılacak.

Brezilya, Estonya, Macaristan, Hırvatistan, Kazakistan, Rusya, Meksika, Fransa, Letonya, Polonya ve Bulgaristan ülkeleri halk dansları toplulukları ile Almanya, Avustralya, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çin, Japonya, Meksika, Romanya, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Cezayir ülkeleri de el işi sanatçılarıyla Festivalimize renk katacaklar.

Konserlerin de yapılacağı 26.Festivalimizin medya iletişim ana sponsoru Best Fm. Şile Halk Eğitim Merkezi, Şile Bezi Derneği ve Şile Sivil toplum Örgütleri tarafından desteklenen Festivalimizin akademik ortakları ise Işık Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Haliç Üniversitesidir.

13- 14 - 15 Temmuz 2012 tarihleri arasında Şile Festival alanında düzenlenecek olan 26. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivalinde sizleri de aramızda görmekten büyük onur duyacağımızı ifade eder, saygılar sunarım.


Firma Adı: Şişli Belediyesi

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.