yazdır

İksir Resort Town’ da, ‘Mantar Alemine Giriş’ semineri düzenlenecek

05.12.2011 10:01

Mantar hakkında bildikleriniz, bilmedikleriniz… Bilmek istedikleriniz ve daha fazlası…

Doğanın tüm renklerini ve güzelliklerini, 4 mevsim gözler önüne seren Kastamonu- Daday’daki İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda, 10 Aralık Cumartesi günü, Mantar Bilimci Jilber Barutçiyan tarafından, ‘Mantar Alemine Giriş’ semineri düzenlenecek.

İsviçre Sağlık Bakanlığı’ndan her türlü mantar ticaretinde sertifika yazma ve kurs verme onayı bulanan Mikolog (mantar bilimci) Jilber Barutçiyan tarafından; mantar türleri, mantar toplama ekipmanları ve Kastamonu bölgesindeki mantarlar hakkında geniş bir bilgi verilecek

Bölge insanına, mantar hakkında eğitim imkanı sağlanıyor

İksir Resort Town’un sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kastamonu bölgesinde mantarla uğraşan bölge insanına yönelik ücretsiz olarak hayata geçireceği seminerde, ekonomik açıdan önem taşıyan mantarlar ile ilgili bilimsel veriler ve mantar toplama yöntemleri gibi konular anlatılacak.

Kastamonu bölgesinin çok çeşitli mantar türlerine sahip olduğunu kaydeden İksir Resort Town Tatil Kasabası Yönetim Kurulu Başkanı İksir Aydın, “Bölgemizin, turizm ve mantarda ekonomik bir güç olarak kalkınmasını hedefliyoruz. Her iki konuda da, bugüne kadar sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Örneğin, mantar seminerinde alınan bilgilerin ışığında, ilerleyen dönemlerde uygulamalı mantar turları ve şenlikleri düzenleyeceğiz” dedi.

İksir Resort Town Tatil Kasabası

Telefon: 0366 616 10 16

GSM: 0532 302 91 84

info@iksirresorttown.com

www.iksirresorttown.com

Jilber Barutçiyan kimdir:

Türkiye'de arkeoloji eğitimi aldıktan sonra 1984 yılında İsviçre'ye gitti. İsviçre'de amatör olarak mantarcılığa başlayan Barutçiyan, İsviçre Sağlık Bakanlığı'nın onayından geçmiş bir MİKOLOG yani mantar bilimcidir.
Kişilerin topladığı mantarları kontrol etme, her türlü mantar ticaretinde sertifika yazma ve kurs verme yetkisi kazandıran bu sertifika, dünyada sadece İsviçre Sağlık Bakanlığı tarafından verilmektedir ve Jilber Barutçiyan bu sertifika ve yetkiye sahip olan uzmanlardan birisidir

İksir Resort Town’da, 50’nin üzerinde aktivite yer alıyor

Bol oksijeniyle ciğerlerinizi, görselliğiyle ufkunuzu, aktivitesiyle yaşamınızı renklendiren İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda; Atlı sporlar merkezinde biniş eğitimleri, doğada serbest at binişleri, trekking, Atv, Jeep safari, Kışın hediklerle doğa yürüyüşleri, Snow tube ile kar eğlencesi, Kızaklar ile kış keyfi, kayak turları, olta balıkçılığı, bisiklet, faytonla şehir turu, marangozhanede kızak yapımı, ahşap atölyesinde ahşap oymacılığı ve hediyelik eşya yapımı gibi 50’nin üzerinde aktivite yer alıyor.

“Her gün Yeniden Doğmak” sloganıyla tüm detayları düşünülmüş olan bu yaşam kasabasında; her yaş ve ilgi grubuna yönelik eğlendirici, eğitici, dinlendirici faaliyet bulunuyor. Çiftlikte üretilen ürünlerle doğayla iç içe olmayı sağlayan tesis, aynı zamanda konforu özleyenlerin ilgi odağı haline geliyor.

Firma Adı: İksir Resort Town

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.