yazdır

DenizBank’ın yeni fonu metalden kazandıracak

16.04.2011 17:34

DenizBank, Anapara Koruma Amaçlı B tipi Metal Fonu’nu 18 – 25 Nisan tarihleri arasında halka arz ediyor. DenizBank’ın yeni fonu, S&P GSCI Tüm Metaller Endeksi’nde yer alan altın, gümüş, alüminyum, bakır, kurşun, nikel ve çinko metallerinin öngörülen pozitif getirisinden faydalanmayı amaçlıyor.

Sahip olduğu finansal portal anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ve özel çözümler sunan DenizBank, son dönemlerde çok dikkat çeken metal sektörünün getirilerinden daha geniş bir kesimin yararlanabilmesi için yeni metal fonunu piyasaya sürüyor. DenizBank Anapara Koruma Amaçlı B tipi Metal Fonu, 18 – 25 Nisan 2011 tarihleri arasında halka arz edilecek. %93 oranında anapara koruma özelliği bulunan B tipi Metal Fonu; S&P GSCI Tüm Metaller Endeksi’nin öngörülen pozitif getirisinden faydalanmayı amaçlıyor. Son zamanlarda global piyasalardaki belirsizlik ve güvensizlik ortamında, altın gibi değerli metallerin güvenli liman olarak görünmesi sonucunda, bu tür enstrümanlar cazip yatırım araçları olarak öne çıkıyor.

Kıymetli metallerin yükselmesini bekleyen için

DenizBank’ın fon pazarına sunacağı yeni ürün, dünyanın ilgi odağı haline gelen metal sektörüne yatırım yaparak dikkat çekiyor. DenizBank, fon yelpazesini alternatif alanlara odaklanarak genişletmeye devam ediyor. Bankanın %93 oranında anapara koruması olan fonu, önümüzdeki dönemde metallerin ABD doları bazında yükselmesini bekleyen yatırımcılar için uygun bir yatırım aracı olarak değerlendiriliyor.

Erken çıkış opsiyonu da var

DenizBank Anapara Koruma Amaçlı B tipi Metal Fonu’ndan alabilmek için DenizBank müşterisi olmak ve 18 – 25 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılacak halka arza katılmak gerekiyor. 326 günlük olacak fon için tüm DenizBank şubelerinde halka arz talebi alınacak ve sonrasında vade sonuna kadar bir daha metal fonunu alma şansı olmayacak. Bu nedenle yatırımcıların halka arz tarihlerini kaçırmaması gerekiyor. Deniz Portföy A.Ş. ise bu fonu almak isteyen yatırımcılara aracılık edecek. Fondan çıkmak isteyenler için her ayın 2’sinde ve 16’sında olmak üzere ayda 2 kere hesaplanan fiyat baz alınacak. DenizBank Anapara Koruma Amaçlı B tipi Metal Fonu’ndan en az 10 bin TL olmak üzere, 1000 TL ve katları şeklinde istenildiği tutarda alınabilecek.


Firma Adı: DenizBank

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.