yazdır

Volvo Kamyon, Türkiye’de ilk defa FM11 ile bayilerde satışa başladı!

11.06.2010 13:52

Kalite, güvenlik ve performans açısından fark yaratan Volvo Kamyon, Türkiye’de ilk defa FM11 çekici ile yetkili Volvo bayilerinden satışa başladı. Böylece Volvo FM11, yurtiçi ve yakın mesafe uluslararası taşımacılık alanlarında iddialı çıkışını sürdürüyor. İlk defa yetkili bayilerinden direk satış hizmeti sunarak Volvo Kamyon, FM11 çekici ile yurtiçi ve yakın mesafe uluslararası taşımacılıkta Türkiye’deki pazar payını arttırtmayı hedefliyor.

Volvo FM, 11 litre motoru ve güçlü yürüyen aksamı sayesinde maksimum yük kapasitesi ve yakıt tasarrufu sağlıyor. I-Shift şanzımanın kullanım kolaylığını, Globetrotter kabinin konforu ile birleştiren Volvo FM11 çekiciler, Volvo Türk satış noktalarının yanı sıra artık yetkili bayilerde de sahipleri ile buluşuyor. Yurtiçi ve uluslararası taşımacılıkta iddialı bir çözüm olarak ön plana çıkan FM 11 çekicilerin genişleyen satış ağı ile Volvo Kamyon Türkiye pazarı hedeflerini arttırıyor.

Düşük ağırlığı ile 11 litre motorlu Volvo FM, yüksek performans ve yük kapasitesi sağlıyor. Güçlü yürüyen aksam, üst düzeyde sürücü konforu, en yüksek yük kapasitesi ve yakıt tasarrufunu birleştiren 11 litrelik FM çekici, yurt içi ve uluslararası taşımacılık alanındaki müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Güçlü motor, keyifli sürüş ve kullanım kolaylığı sunan FM11 çekicilerde opsiyonel olan Volvo I-Shift şanzıman ise yakıt tüketiminin düşürülmesi için büyük katkıda bulunuyor. Sırasıyla beygirgücü ve tork değerleri 390 HP, 1800 Nm olan Euro4 Basic modelinin yanı sıra 430 HP beygirgücü ve 2100 Nm tork sunan Euro4 Comfort ve High modelleri ile FM11 çekiciler üç ayrı alternatifte satışa sunuluyor. Beygir ve tork güçleri aynı olan Comfort ve High modelleri kabin ve diğer özelliklerde farklılıklar gösteriyor. Ayrıca opsiyonel olarak bu üç model 410 ve 450 Bg Euro5 motor ile de sunulabiliyor.

Volvo Türk Genel Müdürü Ulf Magnusson FM11’in Türkiye genelinde yetkili bayilerde satışa başlamasıyla ile ilgili yaptığı açıklamada; “Güçlü yürüyen aksam, üst düzeyde sürücü konforu, yakıt tasarrufu ve en yüksek yük kapasitesini birleştiren 11 litrelik Volvo FM segmentinde gerçekten çok özel bir çekici. Volvo Kamyon olarak FM 11 gibi özel bir çekici ile yurtiçi pazarında satış hedeflerimizi büyütüyoruz. Bu hedefler doğrultusunda iş ortağımız olan yetkili bayilerimizi ilk defa satış ağımıza direk dahil ediyoruz. Bu yeni yapılanma ile yurtiçi pazarda yollardaki


Firma Adı: Volvo Türkiye

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.