yazdır

Iron Mountain dünyanın verisini koruyor

30.10.2008 13:57

S&T Bilişim Çözümleri, IDC tarafından 22 Ekim'de düzenlenen "Sanallaştırma ve Yeşil Veri Merkezleri Konferansı"nda Iron Mountain Digital çözümlerini tanıttı.

S&T Bilişim Çözümleri, IDC tarafından 22 Ekim'de İstanbul Swissôtel'de düzenlenen "Sanallaştırma ve Yeşil Veri Merkezleri Konferansı"nda Iron Mountain Digital çözümlerini tanıttı. Iron Mountain Digital çözümleri, verilerin büyüme hızına, veri kaybı endişesine ve beklenmedik maliyetlere odaklanarak, bilgi koruma ve depolama ile ilişkili risk ve maliyetleri azaltıyor.

Sanallaştırmadan yeşil veri merkezlerine, konsolidasyondan ısıtma ve soğutmaya, pek çok konunun irdelendiği konferansta, verileri güvenle saklamak için tasarlanan Iron Mountain Digital çözümleri de tüm detaylarıyla ele alındı.

S&T Türkiye Iron Mountain Digital Ürün Satış Müdürü Nezihe Güçlü, sunumunda, Iron Mountain'ın 1951'den bu yana bilgi koruma ve yedekleme konusunda hizmet verdiğini, güçlü dijital çözümleriyle bilgi kaybetme riskini azalttığını ve depolama maliyetlerini düşürdüğünü söyledi. Bugün pazarda hızlı veri artışı, kontrol edilemeyen maliyetler ve veri kayıpları gibi pek çok sıkıntının söz konusu olduğunu belirten Güçlü, Iron Mountain'ın, veri koruma ve yedekleme, arşivleme ve keşif ile fikri mülkiyet yönetimine yönelik çözümleriyle, bu tür sorunları kolaylıkla çözdüğünü ifade etti. Söz konusu çözümlerden veri koruma ve yedeklemeye yönelik PC Connected Backup ve DataDefense çözümlerini detaylı olarak açıklayan Güçlü, PC Connected Backup'ın verilere her zaman sahip olmayı, DataDefense'in ise verilerin sahibinden başka kimsenin eline geçmemesini sağladığını kaydetti.

Iron Mountain Digital hakkında
Günümüzde 20 bini aşkın çalışanı, 6 yeraltı merkezi ve 6 veri merkezi ile hizmet vermekte olan Iron Mountain Digital, veri depolama hizmetinde dünya lideri olarak kabul ediliyor. Depolama teknolojilerinde 21 patente sahip olan şirket, 49 patent daha almak için çalışmalarını sürdürüyor. Iron Mountain Digital, bugün itibariyle 50 milyon teybi, 3,6 petabyte veriyi, 2,5 milyon PC'yi, 16.500'ün üzerinde sunucuyu ve 9,1 B elektronik postayı koruyor.

Iron Mountain Digital'ın ürün portföyü şöyle:
Veri koruma ve yedekleme
• Connected PC Backup
• Connected Server Backup
• LiveVault
• DataDefense
• Full Disc Encrytion
Arşivleme ve keşif
• Digital Record Center
• Total Email Management Suite
• Discovery Services
Fikri mülkiyet yönetimi
• Technology Escrow and Verification
• SaaS Protect Escrow Service
• Domain Name Management

www.sntturkey.com www.snt.at
1993 yılında kurulan ve merkezi Viyana'da bulunan S&T, bilgi teknolojileri (BT) alanında Orta ve Doğu Avrupa'nın lider çözüm ve hizmet sağlayıcısıdır. 3.500'ün üzerinde çalışanıyla 23 ülkede faaliyet gösteren şirket, ihtiyaca özel çözümler geliştirmekte; telekomünikasyon, finansal hizmetler, üretim (otomotiv) ve kamu hizmetleri (elektrik, su, gaz, ulaşım, vb.) sektörlerindeki müşterilerine, danışmanlık, yazılım geliştirme, kurulum ve bakım, proje yönetimi, eğitim ve profesyonel destek gibi hizmetler sunmaktadır. S&T, Türkiye pazarında 2002 yılından bu yana faaliyet göstermektedir.


Firma Adı: S&T Home

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.