yazdır

Sinpaş’tan Dev Kampanya

04.12.2009 12:13

Konut sektörünün lideri Sinpaş GYO, 2010 yılına yepyeni bir kampanya ile giriyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerin 5 yıldaki kar oranları yüzde 759'lara varan Sinpaş, yeni kampanyası “Kazandıran Ana Para Garantili Yatırım Paketi” ile çok özel satış sonrası avantajları sunuyor. Sinpaş, projelerinden ev alanlar, evleri teslim edildikten sonra da 1 yıl içerisinde koşulsuz olarak iade edebilecekler. Aldıkları evde hemen yaşamayı tercih etmeyip, kiraya vermek isterlerse sadece Sinpaş projelerine hizmet veren çözüm ortağı Sinpaş Grubu şirketlerinden Kentsel A.Ş. , 3 ay içinde evlerini kiralama garantisi verecek. Kampanya, Sinpaş’ın 2010 açılımı olmasına rağmen bugünden itibaren geçerli olacak.

Sinpaş GYO yeni kampanyası “Para Katlama Sanatı”nı düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Toplantıya Sinpaş İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sinpaş GYO Pazarlamadan ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer ve Kentsel A.Ş. 2. Eden Sorumlu Genel Müdürü Gülnur Çakırcı katıldı.

“2009’da yaklaşık 450 bin konut satıldı”

Toplantıya sektörel verilerle başlayan Sinpaş İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, TUİK’in 2 hafta önce açıkladığı verilere dikkat çekerek, basında inşaat sektörünün 3. çeyrekte yüzde 42 düştüğü haberlerinin çıktığını hatırlattı. Çelik, 3. çeyrekteki düşüşün, devlet teşvikleri dolayısıyla 2. çeyrekte yaşanan hızlı yükselişten kaynaklandığını ve aslında 3. çeyrekte teşvikler kaldırılınca sektörün tekrar eski seviyesine geldiğine dikkat çekti.

Çelik konuşmasına şöyle devam etti; “2006 yılında 600.000 adet konut üreten sektör, 2009 yılında yaklaşık 450.000 adet arz ve %24.4 küçülme oranı ile zorlu piyasa koşullarında ayakta durmaya çalışıyor. Buradaki ayrıntı şurada; Eğer devlet tapu harcını binde 10 indirirse insanlar alım kararı veriyor, KDV’yi %10 indirirse alım kararı veriyor. Fakat firmalar %10 iskonto yapsa, tapu harcını hiç almasa yine de müşteri alım kararını vermiyor. Hazine bu indirimi yaparken binde 20 tapu harcı %10 KDV den az tahsil etmiş gözüküyor. Fakat artan %79’luk iş hacminden dolayı artan kurumlar vergisi oranı, yan sanayide oluşan KDV ve istihdamdan kazanıyor. Bu veriyi böyle okur ve anlatırsak daha doğru olur kanaatindeyim.”

“2010’da en doğru ve akıllı yatırım Gayrimenkul olacak”

Bankalarda 2008 Eylülü’nden bu yana piyasaya dönmeyen 510 Milyar TL’lik mevduat olduğuna dikkat çeken Çelik, “2010’da enflasyonun % 5-6 arası, mevduat faizleri ile bono tahvil faizlerinin %7-8 arasında seyredeceği, dövizin stabil olacağını ve altının nereye gideceğini muğlak varsaydığımızda insanların en doğru ve akıllı yatırımının konut ve gayrimenkul olacağını öngörmekteyiz.” dedi

Sinpaş 1 yıl içinde prim yapmayan konutunu geri alacak

Sinpaş projelerinin diğer yatırım araçlarını geride bırakarak değerlerini kat ve kat artırdığını vurgulayan Çelik, son 5 yılda Faiz yüzde 105, Euro yüzde 19, Dolar yüzde 5, Altın yüzde 138 kazandırırken, Sinpaş projeleri 5 yılda, İstanbul Palace yüzde 134, Sinpaş Central Life yüzde 146, Aqua City yüzde 759, Aqua Manors yüzde 220 kazandırdı” dedi.

Buradan yola çıkarak Sinpaş projelerinin yatırım değerinin ve yaşam standardının yüksek olduğuna dikkat çekmek için 2010 yılı satış politikalarını belirlediklerini dile getiren Çelik; Sinpaş GYO’nun 2010 açılımı olarak nitelendirdiği, yeni kampanyası “Para Katlama Sanatı” ile yeni bir ilke daha imza attığını belirtti. Çelik kampanyayı şöyle anlattı; Bugünden itibaren Sinpaş projelerinden ev alan tüm konut müşterilerimize ana para garantisi veriyoruz. Bizden ev alan tüm müşterilerimiz, evlerini teslim aldıktan sonra da bir yıl içerisinde evinin prim yapmadığını söyler veya değeri düştü derse evini iade edecek ve ödediği ana parayı geri vereceğiz, ya da evini kiraya vererek yatırımını uzun vadede değerlendirmek isteyen tüm müşterilerimize 3 ay içinde evlerini kiralama garantisi vereceğiz. ”

Ömer Faruk Çelik, kampanyayı nasıl hayata geçireceklerini de şu şekilde anlattı; “Biliyorsunuz Sinpaş Grubu yıllardır konut üretiyor. Yaptığı projelerde müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen Sinpaş, projelerin işletmeye alınma sürecinde profesyonel 2. El hizmeti veren Sinpaş Grubu şirketi Kentsel A.Ş. devreye giriyor. Sadece Sinpaş projelerinde hizmet veren Kentsel, müşterilerimizin evini satmak veya kiralamak istediğinde onlara profesyonel bir hizmet veriyor. Kentsel’in birincil amacı Sinpaş projelerinin herhangi birinden ev alan müşterinin evini satarken kar etmesini ve böylece müşterinin kazanmasını amaçlıyor. Ve bizim tecrübelerimiz gösteriyor ki; site teslim edilip yaşam başladıktan itibaren bir yıl sonra projelerimizde ciddi bir prim ve kar oluşuyor. Konut yatırımında teslimden itibaren bir yıl sonrayı hedeflemek gerekiyor.

Bu süreçte müşteri Sinpaş projelerinden aldığı bir konutu teslimden itibaren bir yıl içinde iade ederse, Kentsel Hizmetler ödediği ana parayı ödeyerek, konutu geri alma garantisi ile alacak ve 2. elde değerlendirecek. Müşterimiz evini kiraya vermek isterse de 3 ay içinde güncel kira bedelleri ile kiralama garantisi verecek. Her müşterimize sözleşme esnasında sözleşme eki olarak Sinpaş Grup Şirketi olan Kentsel, ana para garantili geri alım ile 3 aylık kiralama taahhüdü verecek.”

Ömer Faruk Çelik, ana para garantili satış sisteminin sektörde yeni bir ufuk ve yeni bir açılım getireceğine inandıklarını belirterek sözü Sinpaş GYO Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer’e bıraktı. Gacemer, Sinpaş GYO’nun “Kazandıran Garantili Yatırım Paketi” kampanyasının satışta olan projeleri Bosphorus City, Aquacity 2010, Bursa Modern, Lagün ve 2010 yılında lansmanı yapılacak 4 yeni projede geçerli olacağını söyledi. Bu hafta sonu itibariyle “Para Katlama Sanatı” sloganıyla çıkacakları kampanyadan çok umutlu olduklarını söyleyen Gacemer, İstanbul Sarayları projesinin çalışmalarının tamamlandığını ve ön talep toplamaya bugünden itibaren başladıklarını sözlerine ekledi. Gacemer, 2010 yılı Mart ayında İstanbul Küçükçekmece’de İstanbul Sarayları lansmanı ile yıla hızlı bir giriş yapacaklarını, yıl sonuna doğru da 3 yeni proje lansmanı ile portföylerini artıracaklarını söyledi.

Şişli Bomonti, Ankara İncek ve Ankara Çankaya’da yapacakları projelerinin konsept çalışmalarının tamamlandığını ve idari izin süreçlerinin başladığını belirten Gacemer, yeni kampanyanın bu projeler için de geçerli olacağının altını çizdi.

Firma Adı: Sinpaş GYO

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.