yazdır

Beypazarı maden suyu “Sağlığınıza“

17.08.2009 12:15

Sektörde 52. yılını tamamlayan Beypazarı Doğal Maden Suyunu sektörde bulunan diğer firmalardan ayıran en önemli özellik mineral değerinin yüksek olmasıdır. Mineralin insan sağlığı açısından önemi tartışılmaz bir gerçektir ki, Beypazarı Doğal Maden Suyu içinde bulundurduğu zengin mineraller yönünden tüketiciler tarafından tercih edilen bir marka olmayı başarmış ve zengin mineralli su kategorisine girmiştir.

Özellikle yaz aylarında sıcaklıklarında artmasıyla vücuttan atılarak kaybedilen sıvının maden suyu ile karşılanması, hem kaybedilen minerali kazanmak hem de vücut direncini arttırmak açısından önemlidir. Bu yüzdendir ki halk arasında soda ve maden suyu eş anlamlı kullanılmasına rağmen ikisi birbirinden farklıdır. İçilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur. Maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleri de alarak yol alırlar. Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez.

Beypazarı Doğal Maden Suyu’nun sektörde lider konumda olmasının ve tüketicinin güvenini kazanmasının sebebi yarım asırlık deneyimi, tecrübesi ve yenilikçi olmasıdır. Yaptığı yatırımlarla kendini yenileyen, katıldığı fuarlarla maden suyu pazarındaki yenilikleri takip eden firma, yurt dışı pazarında da etkili olmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 2008 senesinin haziran ayında sektöre yeni lezzetlerini de sunan firmanın şimdilik doğal aromalı elma, vişne, limon ve çilek olmak üzere 4 farklı ürünü bulunmaktadır.

Toplamda 252 bin şişe/saat kapasiteye sahip olan Beypazarı Doğal Maden Suyu ürünlerini HACCP, ISO 9001 ve ISO 22000 standartlarına uygun olarak piyasaya sunmaktadır. Sektörde %25 iç pazar payı ile zirvede olan firmamız, Pazarda tüketimi arttırmaya yönelik reklamlarıyla tüketicileri bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Ayrıca firmayı tanıtan, maden suyunun yararlarını anlatan, yaptığı yatırımlardan bahseden, madensuyu sektöründeki yeniliklerinde yer aldığı 6 ayda bir çıkacak olan firma dergisinin çalışmalarına da başlanmıştır.

Firma Adı: Beypazarı Madensuyu

Bu yazı basınbulteni.com sitesinden alınmıştır.