Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Yamaha Motor Türkiye Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Yamaha Motor Türkiye

Yamaha Motor Türkiye Hakkında

Yamaha Motor Türkiye Hakkında Bilgi

1968 yılında kurulan Yamaha Motor Europe N.V. (YME), Yamaha Motor Firmasının Avrupa’daki genel merkezidir.

YME, aşağıda sıralanan Yamaha Motor ürünlerinin Avrupa pazarındaki pazarlama ve satış faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumludur: Yamaha motosikletleri ve scooter’ları, dıştan takma deniz motorları, WaveRunner deniz araçları, ATV, golf arabaları, kar motosikletleri ve jeneratörler.

Yamaha’nın motosiklet, scooter ve dıştan takma deniz motorları imalatı için Fransa ve İspanya’da yatırımları bulunmaktadır.

Tamamen Avrupa’da tasarlanıp geliştirilmiş ve imal edilmiş olan YZF-R125 modeli, Avrupa Araştırma ve Geliştirme bölümlerinin ve üretim tesislerinin 21.yüzyıl için sınıf lideri yeni ürünler yaratmak üzere nasıl birlikte çalıştıklarının mükemmel bir örneği. Çok popüler modeller X-Max 125 ve X-Max 250 (İspanya’da üretiliyor), bu iş birliğine diğer örneklerdir.

Schiphol-Rijk yerleşkemizde ayrıca şu birimler yer almaktadır:

Yedekparça ve aksesuar lojistik merkezimiz

Yamaha Motor Hollanda; Hollanda pazarından sorumlu Yamaha distribütörü

Yamaha Motor Orta-Avrupa; İngiltere, Almanya, Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Polonya’da denizaşırı satış ve pazarlama faaliyetleri.

Ulaşım ve İletişim

İstanbul: Yamaha Riding Academy için çözüm ortağı Bike My World olup eğitimlerimiz Demirciköy Sarıyer’de yapılmaktadır. Detaylı bilgiye bayilerimizden ve 0 216 561 86 10 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

İzmir: Yamaha Riding Academy İzmir eğitimleri bayimiz Akdemir tarafından düzenlenmektedir. Detaylı bilgi için 0 232 461 96 04 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.