Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Vivident Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Vivident

Vivident Hakkında

Vivident Hakkında Bilgi

Tarihçe

Vivident, ilk kez 1991 yılında Türk tüketicisiyle buluştu. Yeni ürünleriyle “ağız sağlığı ve bakımı“ konusunda öncü oldu. Dünyadaki yeniliklerin takipçisi olan Vivident, Türkiye’de birçok “ilk“e de imza attı: Akıllı kapaklı kutuda ilk sakız, dişlerin doğal beyazlığını koruyan ilk sakız, bitki özlü ilk sakız, meyve suyu içeren ilk sakız, ilk mikrodraje sakız, ilk sıvı dolgulu draje sakız ve ilk büyük şişe, ilk plastik kutulu ambalaj...

Geçmişten bugüne başarının öyküsü...


1991-1994
1991 yılında, Türkiye’de ilk kez, şekersiz - tatlandırıcılı sakız Vivident hem ağız sağlığına yararlı, hem de düşük kalorili olma özelliğiyle ön plana çıktı. Aynı dönemde, ilk şekersiz - tatlandırıcılı kompres tablet Vivident Compress marketleri doldurdu. Bu ürünü nane, yeşil nane ve karışık meyve aromalı şerit sakız Vivident Diet takip etti.

1995–1997
Bu yıllar arasında tatlandırıcılı şerit sakızlar, “Kalsiyum“ ve “Florür“ ile zenginleştirildi. 1997’nin sonlarına gelindiğinde, şerit sakızlarda kullanılan Xylitol maddesi, “Xylit“ adıyla bir alt marka olarak, Vivident’lerde kullanılmaya başlandı.

1998–1999
1998 yılında draje sakızlar, günümüzde de pratik bir kullanım sunan “akıllı kapaklı kutu“ya girdi ve Vivident Xylit Yeşil Nane, “Dişler Koruma Altında“ sloganıyla çok önemli bir başarı yakaladı. Bu başarıyı şerit sakız Vivident Xylit Junior takip etti ve çocukların da dişlerini koruma altına aldı.
Yine bu yıllar arasında Vivident Xylit Mountain Ice “Nefes Tazeleme“ özelliğiyle yeni bir kategori yarattı. Ve yeni bir paket tipi olan blister ambalajı tüketiciyle buluşturdu.

2000
Akıllı kapaklı kutu portföyüne “Bembeyaz Dişlerle Güvenle Gülümseyin“ sloganıyla Vivident Xylit White Karbonatlı eklendi. Dişlerin doğal beyazlığını korumaya yardımcı olan Vivident Xylit White Karbonatlı, özellikle bayanların tercihi oldu.
Çilek aromalı Vivident de bu dönemde dişleri koruyan ilk meyveli sakız olarak meyve lezzetini sevenlerle buluşturdu.

2001
Gerçek meyve suyu içeren ilk sakız Vivident Xylit Meyve Suyu, yeni bir kategorinin öncüsü oldu. Pazarda şerit sakızlara olan talebin azalıp, drajeye dönüştüğü bu yılda, “Ferahlık Fırtınası“ sloganıyla mentol, nane, okaliptüs aromalarının karışımından doğan Air Action Vivident fırtına gibi esti.

2002
Şerit sakız Vivident Xylit Junior, yerini mini kutuda çocuklara lezzetli bir alternatif sunan Vivident Xylit Junior’a bıraktı.
Delete Vivident, hem yeni bir alt markanın doğuşu hem de nefes tazeliğine önem veren gençlerin gözdesi oldu.
Fırtına gibi esen Air Action Vivident, yeni “Bal-Limon“ aromasıyla da esmeye devam etti.
Yine bu yıl, yandan açılan özel kapaklı kutusu ve “Nefesi tazeleyen ekstra ferahlık“ sloganıyla ilk mikrodraje sakız Delete Extra tüketiciyle buluştu. Aynı yıl içinde, geleneksel Türk damak tadının Vivident kalitesiyle buluştuğu Vivident Xylit Damla Sakızı, akıllı kapaklı küçük kutu ile büyük bir başarı yakaladı.

2003
Vivident, bu kez Vivident Xylit Meyve Suyu’na bir alternatif olarak hem akıllı kapaklı büyük kutuda hem de blister ambalajda Şeftali - Mango ile farklı lezzet arayanları hedefledi.
Vivident Xylit White Karbonatlı bu kez farklı mini ambalajıyla bayanların beğenisini topladı.
İlerleyen aylarda Delete Extra’nın “yeşil limon aromalı“sı da çıktı. Yeni Air Action Vivident Frenk Üzümü ise ferahlık vaadine lezzetini kattı. Ve bu yılın son yeniliği Vivident Bioherb, bitki özlerinin doğal yararlarını (dişlerin doğal beyazlığını koruyucu, ağız sağlığı ve bakımı vb.) bir sakızda buluşturan ilk ürün oldu.

2004
Bu yıla damgasını vuran sakız 5 güçlü etkisi ile Vivident Xylit Complete oldu. Komple ağız bakımı sağlayan tek ürün olarak piyasada yerini aldı.
Krema ve çilek aromalı Vivident Xylit Junior dişleri gün boyu koruyan lezzetli bir sakız olarak büyük kutuda çocuklarla buluştu.
Vivident Xylit White Tutti Frutti (Karışık Meyve Aromalı), diş beyazlığı konseptine meyve lezzeti kattı. Dünya pazarındaki bir yenilik yine Vivident ile Türk pazarındaydı: Ağızda hemen eriyen, şeffaf, keskin nane aromalı bantlar Delete Fresh-Bant 2004’ün yazında tüketiciyle buluştu.

2005
Yeşil nane ve portakal-nane aromaları, yuvarlak draje formatıyla Vivident Xylit Ice “Buz Serinliğini“ keşfetmek isteyenlerle buluştu.
Geleneksel tatların enfes buluşmasından doğan Vivident Xylit Tarçınlı Damla, tarçın ve damla sakızı lezzetlerini bir araya getiren sakız oldu.
Vivident Yeşil Nane, White, Meyve Suyu ve Damla Sakızı bu kez farklı ve büyük bir ambalaj tipi olan Vivident Comfort Pack ile tüketiciyle buluştu. Türk sakız pazarında bir ilki gerçekleştiren Vivident, Center Fresh’ten günümüze uzanan başarı hikayesinden yola çıkarak, ferahlık konseptiyle ilk sıvı dolgulu sakız olan Vivident Xylit Full Fresh’i piyasaya çıkarttı.

2006
Özellikle bayanların tercih ettiği Vivident Xylit White Karbonatlı, Damla Sakızı aroması ile birleşti. Ardından ekonomik fiyat yapısıyla iki farklı ambalaj tipinin lansmanı yapıldı. En çok tercih edilen Vivident ürünleri arasında yer alan Yeşil Nane, Meyve Suyu ve Damla Sakızı stick pakette sunulurken, Vivident Xylit White, White Tutti Frutti (Karışık Meyve Aromalı) ve White Damla, mini kutular içerisinde tüketiciyle buluştu. 2005 yılında Vivident Full Fresh’in başarılı performansından yola çıkılarak, sıvı dolgulu Vivident Xylit Full Fruit yaratıldı. İçi karpuz, dışı çilek aromalı, farklı iki meyve lezzetinde olan ve “Dolu Dolu Meyve Keyfi“ yaşatan bu sakız meyve severlerle buluştu.
Yaz dönemine damgasını vuran bir başka ürün grubu, estetik tasarımlı kutulardı. Vivident’in sıvı dolgulu draje sakız ailesi sakız çiğnemeyi zevke dönüştürdü. Sıvı dolgulu ferahlık, lezzet ve beyazlık yeni ve şık kutularında hayat buldu. Plastik kutu içerisindeki sıvı dolgulu Vivident Xylit Full Fresh temiz ve ferah bir nefes sağlarken, sıvı dolgulu Vivident Xylit Full Fruit dolu dolu meyve keyfi yaşattı. Vivident Xylit Full White ise sıvı dolgulu özel drajesiyle gülüşlere göz alıcı bir parlaklık ve neşe kattı.
Türkiye’de ilk mega plastik şişe ambalajını sahiplenen Vivident, iki ürününü Vivident tutkunları için üretti. Sıvı dolgulu Vivident Xylit Full Fresh mavi transparan büyük şişe içerisine konulurken, yepyeni Vivident Xylit Full Fruit Mix, sarı transparan büyük şişede 6 farklı meyve lezzeti ile sunuldu. Vivident Xylit Full Fruit Mix, içi ve dışı farklı üç lezzetli draje ile (Çilek&karpuz, frambuaz&kiwi, kavun&limon) meyve tutkunları ile buluştu.

2007
Vivident, 2007 yılında yeniliklerin öncüsü ve ilklerin yaratıcısı olduğunu bir kez daha ispatlayarak Nisan ayında ilk küp formatındaki sakızı piyasaya sundu. Vivident Cube, gerek nane ve nar&fuji elma aroması ile gerekse tamamen hologramlı, şık paketi ile sakız piyasasında farklılık yaratarak hızla tüketicinin beğenisini kazandı. İçerdiği daha fazla Xylitol ile daha kalıcı ferahlık ve lezzet sunarak kısa zamanda kendi tutkunlarını yaratan Vivident Cube’ün Haziran ayında küp formatındaki mega şişeleri de raflarda yer aldı.

Plastik kutusu ile başarı yakalayan Vivident Full White, mega şişede piyasaya çıkartıldı.

Vivident, sakız ürünlerinin yanı sıra artık şekeriyle de Türkiye’de. Türkiye’de bir ilk olan özel dispenser kutusunda ferahlatıcı tablet şeker Vivident Fresh&White nane ve portakal&nane olmak üzere 2 aromayı tüketicisinin beğenisine sundu. Vivident Fresh&White, ferahlamak isteyenler için yepyeni bir şeker olmasıyla birlikte aynı zamanda içeriğindeki sodyum bikarbonat sayesinde dişlerin doğal beyazlığını koruma özelliğine de sahip.

Sıvı dolgulu draje sakız ürün grubuna eklenen Vivident Full Iced Espresso, buz serinliğiyle kahve lezzetini birleştirerek sakız düşkünlerine dolu dolu kahve keyfini vaad etti. Yandan açılan özel kapaklı kutusu ile nefesi tazeleyen ilk mikrodraje sakız Delete Extra Nane aromalıya, çilek&nane’nin katılmasıyla extra ferahlık, meyve lezzeti ile buluştu.

Özgün ambalajı, üçgen şeklindeki drajesi ve sunduğu ikili kombinasyon ile önce şekerin sonra sakızın tadına Vivident 2cool ve Vivident 2fruit ile varıldı.

2008
Vivident Aquagum, ferahlık yaşatan nane aroması ve meyve suyu çiğnermiş gibi bir his yaratan meyve aroması olmak üzere iki çeşit ile 2008 yılında piyasaya çıktı.

2009
Nefes tazeleme konusunda en iddialı ürünleri yaratan Vivident, yoğun nane aromalı yeni ürünü Vivident Extra’yı geliştirdi. Özel formülü ve yoğun nane aromasıyla nefesinizi tazelemeye yardımcı olan Vivident Extra, sevdikleriyle sosyal ortamlarda daha emin iletişim kurmak isteyenler için cepte veya çantada taşınabilen küçük ama çok önemli bir güç haline geldi.

2009’un son aylarında Türkiye’de geliştirilen teknoloji ile 2 katında 2 farklı aromanın kullanıldığı dünyada da bir ilk olan yeni Vivident Fruit Swing ve Vivident Extra, uzun süreli lezzet ve uzun süreli ferahlık sağladı. Vivident Fruit Swing, Brezilya’nın yağmur ormanlarından gelen süper meyve, tropik asai üzümü ve karpuz aroması ile size adeta bir meyve yolculuğu yaşatıyor. 2 kattan oluşması nedeniyle çiğnerken, karpuzdan asai üzümüne, asai üzümünden karpuza yaşanan tat geçişleri benzersiz bir meyve yolculuğu hissi veriyor. İlk katında yoğun nane ve 2. katında da mentol tadının hissedildiği Vivident Extra şerit sakız, 2009’dan beri nefeslerde sürekli bir tazelik yaratmaya devam ediyor.

2010

Vivident Fruit Swing Karpuz&Asai Üzümü’nün büyük başarısından sonra, “Aşk Kokulu Çilek“ İle “Kış Tutkusu Mandalina“ Vivident Fruit Swing Çilek&Mandalina’da buluştu. Hemen ardından içerisinde gerçek damla sakızı parçaları bulunan Vivident Damla Sakızlı’da Ege kıyılarından gelen ve tüm Türkiye’de çok sevilen “Damla Sakızı“ aroması ile “Buz Serinliği“ birleşti. Yaz aylarına damgasını vuran başka bir ürün ise Gerçek Meyve suyu içeren Vivident Xylit Meyve Suyu Karpuz oldu. Büyük kutuda yapılan lansmandan sonra Vivident Xylit Meyve Suyu Karpuz ve Vivident Xylit Meyve Suyu Çilek&Ahududu midi kutularda meyve severlerle buluştu. 2010’da Türkiye’nin ilk 3 KATLI&3 TATLI sakızı Vivident 3D, sakız dünyasına yeni bir boyut getirdi. Vivident 3D’de 3 kata yayılan lezzeti ile ortasındaki ağızda eriyen meyve tabakası birleşince bambaşka bir keyif ortaya çıktı. Çilek&Yeşil Elma&Frambuaz ve Ananas&Nar&Guava aromalarıyla raflarda yerini aldı.


2011

Zarif ve ince ambalajı ile pazardaki şerit sakız ambalajlarından ayrışan Vivident Storming, hayatınızdaki “Büyük Tutkularınız” arasına girmeye aday. Uzun, ince ve sıra dışı tasarımıyla Vivident Storming’in kokusuyla baş döndüren“Çilek” ve ferahlık veren “Nane”, Ege kıyılarından gelen “Damla Sakızı” ve ağız sulandıran “Karpuz” olmak üzere dört çeşidi bulunuyor. 360 derece kavramı, Vivident 360’a ilham oldu. Vivident 360 derece, 3 katındaki 3 ayrı rengi tek lezzette bütünleştiriyor. Vivident 360 Derece Karpuz ve 360 Derece Nane, güçlü aromaları ile 3 Kat Ferahlık, 3 Kat Lezzet vaad ediyor.

Yaz aylarına damgasını vuran başka bir ürün ise mevyeleri çiğneten sakız Vivident Infruit. Vivident Infruit drajelerinin ortasında yer alan toz halindeki % 90 oranından fazla gerçek meyve özleri sayesinde, ağzınıza attığınız anda size seçtiğiniz meyvenin lezzet hazzını yaşatıyor.

Vivident UP2U aynı paket içerisinde sunduğu farklı iki aroma ile seçimi size bırakıyor. Vivident UP2U Nane ve Çilek’te, nane ferahlığı ve çilek lezzeti; Vivident UP2U Damla Sakızı ve Nane’de ise damla sakızı ve nane esintisi birarada yer alıyor.