Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Perfetti Van Melle Türkiye Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Perfetti Van Melle Türkiye

Perfetti Van Melle Türkiye Hakkında

Perfetti Van Melle 1946 yılında İtalya’da kurulmuş olup sakız ve şekerleme sektöründe cirosal anlamda dünyanın en büyük 3. şirketidir. 1990 yılından beri de Türkiye’de faaliyet gösteren Perfetti Van Melle Türkiye, Vivident, Mentos, Big Babol, Fruittella ve Chupa Chups markalarıyla sektörün lider firmalarındandır.

Perfetti Van Melle Türkiye, dünyada 50’nin üstünde ülkeye ihracat yapan önemli bir üretim üssü konumundadır. İhracat yapılan ülkeler arasında ABD Hollanda, Belçika, Fransa, Polonya, Almanya, İtalya, İspanya, Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetleri, Yunanistan, Ortadoğu, Kafkasya ve Kuzey Afrika bulunmaktadır.

Perfetti Türkiye, büyüyen iş hacmi doğrultusunda, Türkiye’deki üretim tesisi sayısını 2 yıl once 2’ye çıkartmış ve çalışan sayısını kriz döneminde % 60’ın üzerinde arttırarak ekonomi ve istihdama büyük bir katmadeğer sağlamıştır.