Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Pepsi Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Pepsi

Pepsi Hakkında

PepsiCo Hakkında

2008 cirosu 43 milyar doları aşan PepsiCo; bünyesinde yer alan Frito Lay, Quaker, Pepsi-Cola, Tropicana ve Gatorade markalarıyla, 200’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Sürdürülebilir büyümeye odaklandığı “Fayda Gözeten Performans” vizyonu etrafında birleşen 198.000 çalışanıyla birlikte tüketicilerin hayatlarına keyif katan besleyici ve lezzetli gıda ve içecekler üreten PepsiCo, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 18 ayrı markanın da dâhil olduğu, gıda ve meşrubat alanında dünyanın en geniş portföyünü sunuyor.

PepsiCo, beslenmeyi sağlıklı, elverişli ve eğlenceli kılmak için geniş seçenekler sunarak, çevreye olan etkilerini en aza indirerek ve çeşitliliği koruyan dâhil edici çalışma ortamını teşvik ederek dünya genelinde toplumsal fayda yaratmaya odaklanıyor.

PepsiCo, Türkiye’de Frito Lay ve PBG (Pepsi Bottling Group) şirketleri ile faaliyet gösteriyor. Lay’s, Ruffles, Doritos, Cheetos, A La Turca, Çerezza ve Rocco markalarıyla Türkiye’deki atıştırmalık ürünler pazarının liderleri arasında yer alan Frito Lay, bugün Kocaeli – Suadiye ve Tarsus’ta bulunan fabrikaları ve yaygın satış ve dağıtım ağıyla 3000’e yakın kişiye istihdam sunuyor.

Türkiye’de 3 fabrikası ve 9 deposuyla 900’ün üzerinde kişiye istihdam sunan, ürünlerin satış ve dağıtımını yapan yaklaşık 1000 kişilik bir satış ekibiyle faaliyet gösteren Pepsi Bottling Group (PBG) ise, Çorlu, Adana ve İzmir’deki fabrikalarında Pepsi, Pepsi Max, Pepsi Light, Pepsi Twist, Fruko, Yedigün, 7 Up, Aquafina ve Lipton Ice Tea üretiyor. PBG’nin Türkiye’deki ürün yelpazesi içinde dünyanın bir numaralı sporcu içeceği Gatorade de yer alıyor.