Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Novartis Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Novartis

Novartis Hakkında

Novartis Hakkında Bilgi

Yıllık ortalama 7,3 milyar USD tutarındaki araştırma geliştirme bütçesiyle, sağlık alanında dünyanın en büyük Ar Ge yatırımı yapan kuruluşlarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artıran ve süresini uzatan, yaşamı koruyan yenilikçi ürünleri kullanıma sunmak amacıyla sağlık alanındaki yeni teknolojilere sürekli yatırım yapmaktadır.

Novartis kendi bünyesindeki araştırma faaliyetlerini, merkezi Cambridge’de (ABD) bulunan Biyomedikal Araştırma Enstitüleri ile yürütmektedir. Diğer enstitüler, Basel (İsviçre), East Hanover (ABD), Horsham (İngiltere), Viyana (Avusturya), Tsukaba (Japonya) ve Londra’dadır (İngiltere). 20 ülkede, 120 biyoteknoloji ihtisas kuruluşu ve Stanford ve MIT üniversitelerinin de içinde bulunduğu 280 akademik merkezle stratejik işbirliği içinde olan Novartis, biyoteknolojide gen ve hücre tedavisi gibi yeni teknolojilerde dünya çapında tartışmasız bir üstünlüğe sahiptir.

Novartis’in jenerik ilaç şirketi Sandoz, 2005 yılı başında Hexal’i (Türkiye’de İlsan-İltaş) satın alarak dünyanın en büyük jenerik ilaç şirketlerinden biri olmuştur.
Novartis Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmasıdır. Türkiye’de yaklaşık 2400 çalışanı ile üretim, pazarlama, klinik araştırmalar faaliyetlerini yürüten Novartis’in 4
Sağlık hizmetleri alanında bir dünya lideri olan Novartis, 140’ı aşkın ülkede 100,000 çalışanı ile ilaç sektöründe faaliyet göstermektedir. Ciba ile Sandoz’un 1996 yılı sonunda birleşmesiyle doğan Novartis’in merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunmaktadır. Şirketin 2008 yılı cirosu 41,5 milyar USD olarak gerçekleşmiştir.

üretim fabrikası bulunmaktadır. Novartis Türkiye başta İsviçre olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, Ortadoğu ülkeleri, Güney ve Orta Amerika ülkeleri için de üretim yapmaktadır. Novartis, 2008 yılında 90’dan fazla ülkeye ihraç etmiştir.
Novartis, son beş yılda yaklaşık 600 merkezde 130 klinik araştırma projesi bu yatırımın en büyük katılımcılarındandır.
Sağlık alanındaki çalışmalarını “Önce Sağlık, Önce İnsan“ ilkesiyle birleştiren Novartis, sağlık, kültür, sanat, eğitim ve çevre konularındaki sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir.