Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Lider Fikri Mülkiyet Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Lider Fikri Mülkiyet Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

Lider Fikri Mülkiyet Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Hakkında

Lider Patent Sınai mülkiyet haklarının üç ana kolunu teşkil eden Marka-Patent-Endüstriyel Tasarım tescil başvuruları öncesinde ve hukuk desteği ile tescil sonrasında konusunda Tükiye’nin saygın firmalarına hizmet vermektedir.

Lider Fikri Mülkiyet bir hizmet satmıyor, hak tesis ediyor. bunun farkında olmamız yaptığımız işi bir şekilde sonuçlandırmayı değil her aşamasını titizlikle yönetmeyi ve işletmeyi gerektiriyor.

İtibarınızı korumak, rekabet gücünüzü arttırmak için vekil firma hizmetinin üzerinde katma değer üretiyoruz.
Marka Nedir?

Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Patent Nedir?
Buluş sanayideki teknik bir problemin çözümü olarak tanımlanır. Patent ise bahsedilen buluş için verilen inhisari bir haktır. Patent/Faydalı model tescili; buluş sahibine ilgili ülkedeki Patent Ofisi tarafından onaylanmak sureti ile, buluş sahibinin izni olmadan başkalarının buluşu üretmesini,kullanmasını veya satmasını belirli bir süre (20 yıl) boyunca engelleme hakkı vermektedir. Patentli bir buluş; alınıp satılabilen, kiraya verilebilen diğer mallar gibi buluş sahibinin mülkiyeti haline gelir. Patent/Faydalı Model tescili alındıkları ülkeler için hak sahipliği doğurur. Türkiye’de alınmış bir patent/faydalı model, sadece Türkiye içinde hak sağlamaktadır.
Bir buluşun patent ile korunabilmesi için üç şart gereklidir.

*
Mutlak Yenilik
*
Buluş Basamağı
*
Sanayiye Uygulanabilirlik

Faydalı model nedir;
Kısa Patent olarakta adlandırılan faydalı model; mutlak yenilik ve sanayiye uygulanabilirlik şartlarını üzerinde barındıran her türlü teknik gelişmeler için belirlenen tescil şeklidir.

* Mutlak yenilik
* Sanayiye uygulanabilirlilik
Tasarım nedir?
Bilgisayar programları ve yarı iletkenlerin topografyaları hariç olmak üzere, endüstriyel yolla üretilen bir nesnenin yanısıra bileşik bir sistem veya bunu oluşturan parçaları, setler, takımlar, ambalajlar gibi nesneleri, birden çok nesnenin veya sunuşun birarada algılanabilen bileşimleri, grafik sembolleri, izgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özellikleri ve tipografik karakterleri içine alan ürün yelpazesinde yer alan ürünlerin kendilerinin veya bir parçasının yenilik ve ayırt edici niteliğe sahip olmak şartıyla dış görünümlerinin koruma kapsamı altına alınmasıdır. Başvuru sahibi, tasarımı veya tasarımın uygulandığı ürünün tescilini 4 defa yenilemek suretiyle 25 yıla kadar üretme hakkına sahip olacaktır.