Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Helen O’Grady Drama Akademisi Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Helen O’Grady Drama Akademisi

Helen O’Grady Drama Akademisi Hakkında

Helen O’Grady Drama Akademisi Hakkında Bilgi

Helen O’Grady Drama Akademisi yıllar önce Avustralya’da kuruldu. 1979 yılında, drama öğretmeni ve oyuncu olan Helen O'Grady, Perth şehrinin bir banliyösünde bir stüdyo kiralayarak çocuklar için okul sonrası drama dersleri vermeye başladı. Amacı çocukları:

Şevk, enerji ve hayata olumlu yaklaşma
Özgüven
Özsaygı
Sözel iletişim becerileri
Etkili sosyal iletişim kurma


konularında teşvik etmek üzere onlara bir “drama yoluyla kişisel gelişim programı” sunmaktı.

Çocuklar için özel olarak hazırlanan Helen O’Grady Drama Sistemi akademinin büyümesine temel oluşturdu ve kısa sürede Avustralya’nın geri kalan bölgelerine ve Yeni Zelanda’ya yayıldı. Sonrasında ise Afrika ülkeleri, ABD, Gürcistan, Hindistan, Endonezya, Malezya, Singapur, Çin, Japonya, Filipinler, Güney Afrika, Birleşik Krallık, İrlanda, Malta, Körfez Ülkeleri, Kanada gibi ülkelerde Helen O’Grady Drama Akademileri açıldı.

Şu anda okullarımızın bulunduğu toplam yirmi altı ülkede 50.000’den fazla çocuk her hafta Helen O’Grady Drama derslerine katılıyor.

Sınıflarımızda son derece gelişmiş bir müfredat uyguluyoruz. Her dersin ayrıntılı bir ders planı var ve müfredatımız İngiltere’deki uzman eğitim birimi tarafından sürekli olarak güncelleniyor. Bu da çocuğunuza düzgün ve gerektiği gibi yapılandırılmış dersler sunuyor.

Derslerimizin ana dili İngilizce olmayan ülkelerdeki çocuklar için fazladan bir katkısı daha var. Müfredatımız İngilizce olarak uygulandığından dolayı çocuklar gerek öğrenmekte oldukları bu dili değişik alanlarda ve durumlarda kullanma, gerekse kendilerini bu dilde ifade edebilme konularında alıştırma yapmış oluyorlar.

Hepsi de drama ile yakından ilgili olan ve yüksek enerjili franchise sahipleri, Akademimizin eğitim verdiği her ülkede takdir, bağlılık ve destek görüyorlar. Eğitim tarzımızın ufuk açıcı, samimi ve olumlu havası onlara olağanüstü bir iş tatmini sağlıyor. Bu da, çocuğunuza öğrenme ve gelişme açısından olabilecek en iyi ortamı sunmamızı garanti ediyor. Güvenli, sıcak ve hepsinden önemlisi eğlenceli derslerimizde çocuklar farkına bile varmadan birçok yönden gelişiyorlar.