Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 879
Epson Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Epson

Epson Hakkında

Epson, bir Seiko Epson Grubu Şirketidir. Asya, Avrupa ve Amerika’ da üç ayrı organizasyonu bulunmaktadır.

Epson, Ocak 2000 itibarı ile Türkiye’ de bir irtibat bürosu açarak pazarı daha yakından takip etmeye başlamıştır. Türkiye İtalya’ nın bölgesinde olduğundan Epson Italia Spa’ ya bağlı olarak açılan ofisin amacı pazarın beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Epson, çevre birimleri olarak adlandırılan yazıcı, tarayıcı, video projektör, POS ürünleri ve yazıcı mekanizmaları üretmektedir. Mürekkep püskürtmeli, lazer ve nokta vuruşlu olmak üzere üç ayrı teknolojide yazıcı üreten Epson, bireysel ve kurumsal kullanıcının ve değişik sektörlerin ihityaçlarına yönelik modellere sahiptir.

Epson ürünleri Türkiye’ ye beş dağıtıcı firma tarafından getirilmektedir. Satış sonrası hizmetler ise, teknik hizmetlere odaklı çalışan yine üç firma tarafından verilmektedir.

Epson ürünleri hakkındaki satış öncesi ve sonrası sorularınız için Epson Erişim Hattı’ ndan destek alabilirsiniz.
Epson’un Felsefesi

Epson’un üretim ve çalışma felsefesi genel olarak kişiye ve yapılan işe saygıya dayanmaktadır. Kullanıcıya, ihtiyaçlarına, düşüncelerine ve yaptığı işe karşı saygı, Epson için en önemli ilkelerdir.

Epson, günümüzde toplumun bir markadan yenilikçilik, yüksek teknoloji, kolay kullanım, güvenilirlik, dayanıklılık ve düşük maliyet özelliklerini beklediğinin farkındadır. Bu nedenle Epson ürünleri özgün ve güvenilir Epson Teknolojileri ile üretilmektedir. Satış sonrası hizmete büyük önem veren Epson hizmette yüksek kaliteyi bir şirket politikası olarak benimsemiştir.

Epson saat üreticisi Seiko’nun doğurduğu bir şirkettir. Ve her zaman günün ihtiyaçlarına cevap verebilen nitelikte ürünler yaratmayı başarmıştır. Epson, araştırmalarını üç genel teknolojide yoğunlaştırmıştır: mikromekkatronik (saat teknolojisinde kullanılmaktadır) color imaging ve dijital imajların yazılımı, ve energy saving (tüketim azaltımı).

Epson, bilişim sektörüne ilişkin ürünlerinin yanısıra, hayatı kolaylaştıran diğer buluşlara da yatırım yapmaktadır. İlk bileğe takılabilinir televizyon, ilk renkli cep televizyon, dünyadaki en küçük robotu, Epson’un ürettiği ve halen yatırımlarını sürdürdüğü alanlardan birkaçıdır.
Epson için Doğa

Epson için insana saygı göstermek demek doğaya saygı göstermek demektir.

Epson’a göre bir ürünün kalitesi yarattığı iş faydasının yanısıra, doğaya ve insanlara saygılı olması ile de ölçülmelidir. Bu, Epson’un kabul ettiği ‘Varoluş Birlikteliği’ (Co-Existance) felsefesinin de bir gereğidir.

En düşük enerji tüketimini ve yeniden kullanma (recycling) imkanlarını arttırmak, tasarım, üretim ve kullanım esnasında doğaya zarar vermeyen yöntemler geliştirmek amacı taşıyan ‘Varoluş Birlikteliği’ felsefesi günümüzde bir çok sektörde uygulanmaktadır. Örneğin Japonya’daki Suwa Bölgesi’nde ısıtma ve soğutma sistemleri için doğal termallerden yararlanılmaktadır.

‘Varoluş Birlikteliği’ felsefesinin Epson tarafından kabulü ve uygulanışı, doğal ya da sosyal olsun herhangi bir aktivitenin doğa üstünde bırakacağı izi asgariye indirmek için Epson’un sarf ettiği çabayı göstermektedir. Bu amaçla Epson çevre kirliliğini önleyen ve enerji tasarrufu sağlayan katı kurallar çerçevesinde çalışır. Epson’un bu konudaki çalışmalarına ve kararlılığına örnek olarak seksenli yılların ikinci yarısında, CFC (CloroFluoroCarburi)’yi üretimden kaldırmak için yapılan çalışmalar verilebilir. Zira bu teknoloji doğaya zarar veren sonuçlar doğurmaktaydı.
Avrupa Çevre Koruma İdari Sistemi

EPSON ISO 14001 sertifikasına sahip oldu

Epson Avrupa Satış Organizasyonu, Mart 2001 itibarı ile ISO 14001 sertifikası almaya hak kazandı. Epson bilişim sektörü içinde bu sertifikayı alan ilk üretici firmalardan biri olmuştur. Uluslararası nitelikte çevre korumacılığını ifade eden bu sertifika, esasen daha 90’lı yıllarda EPSON’un Avrupa’da üretim yapan ünitelerine verilmişti.

Epson’un Avrupa Satış Organizasyonu çevre koruma idare merkezi Amsterdam’da bulunmaktadır. Bu standardın uygulandığı diğer şubeleri ise Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya ve İngiltere’de bulunmaktadır.

Epson’un Avrupa satış Organizasyonu, çevre koruma amaçlı olmak üzere bir kaç hedef belirlemiştir. Bunlardan bazıları; kendi ürünlerinin yeniden kullanılması (recycling), green procurement (‘yeşil’in arttırılması) ve enerji tasarrufudur. Bu hedefler çerçevesinde Epson Almanya belli geçişleri tamamlayarak nerdeyse tamamen kömür emisyonunu ortadan kaldırmıştır. Almanya’da, Fransa’da ve İtalya’da kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin toplanması programı başlatılmıştır ve yakında bütün Avrupa ülkelerinde aynı uygulama yapılacaktır.

http://www.env.epson-europe.com

EPSON ERİŞİM HATTI

Tel : +90 212 336 03 03
Fax: +90 212 336 03 04
E-mail: bilgi@epsonerisim.com
EPSON ÜRÜNLERİ DİSTRİBÜTÖRLERİ

BOĞAZİÇİ Bilgisayar. Tel. +90 212 331 10 00

INDEX Bilgisayar. Tel. +90 212 331 21 21

TECPRO Bilgi teknolojileri. Tel. +90 212 268 40 00

SEDNA Bilgi ve İletişim Teknolojileri. Tel. +90 216 310 35 80

EKİP ELEKTRONİK Sistemler ve Malzemeleri Ticaret A.Ş. (Tüketim Ürünleri)
Tel. +90 212 360 23 20

KADIOĞLU Kırtasiye Pazarlama Ticaret Ltd.Şti. (Tüketim Ürünleri). Tel. +90 312 583 00 00
EPSON SERVİS MERKEZLERİ

LCR Otomasyon
Tel. +90 212 222 32 76

Tecpro
Tel.+90 212 268 40 00