Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Çatı Psikololojik Danışmanlık Merkezi Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Çatı Psikololojik Danışmanlık Merkezi

Çatı Psikololojik Danışmanlık Merkezi Hakkında

Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi, çocuk – ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik destek ve koruyucu ruh sağlığı hizmetleri verebilmek amcacıyla kurulmuştur.

Çalışma alanlarımız;

Çocuk – ergen

 Gelişim Takibi
 Davranım Bozuklukları
 Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 Çocukluk Korkuları
 Alt Islatma (Enürezis-Enkoprezis)
 Ergenlik Problemleri
 Akran Sorunları
 Çocukluk ve Ergenlik Çağı Ruhsal Sorunları

Yetişkin

 İlişki Problemleri
 Aile içi Çatışmalar
 Ruhsal Sorunlar (Depresyon, Panik Atak, Takıntı Hastalığı (OKB), Şizofreni…)

Çalışma Metotlarımız:

 Bireysel terapi,
 Grup terapisi,
 Oyun terapisi
 Psikolojik testler (Kişilik, zekâ …)
 Kurumsal danışmanlık

Projelerimiz: Korkusuz Sınav (Sınav kaygısı yaşayan tüm öğrenci ve velileri ile yürütülmektedir.)

“Korkusuz Sınav“ Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezinin özel bir projesidir.
Var olan eğitim sisteminin öğrenci, öğretmen ve veli üzerinde yarattığı kaygı her geçen gün artmakta buna paralel olarak psikolojik danışmanlık merkezlerine sınav korkusu ile başvuran öğrenci ve velilerin sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Çatı Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak amacımız, öncelikli olarak öğrencilerimizin ruh sağlığını korumak, sınav kaygısı yaşayan öğrenci ve velilerine destek olmaktır. Bu nedenle; SBS, LYS, LGS ve benzeri sınavlara hazırlanan öğrenciler ve velilerine sınav ile ilgili en doğru bilgileri anında verebilmek, öğrencilerin sınav korkusu ile nasıl baş edebileceklerini öğrenmelerini sağlamak, doğru çalışma yöntemlerini öğretmek, ebeveynlerin çocuklarına yönelik yanlış tutum ve inançlarını fark etmelerini sağlamaktır.

Bu amaçla geliştirdiğimiz “Korkusuz Sınav” adlı programımızın öğrencilere ve velilerine yardımcı olabileceğini düşünmekteyiz.

Geliştirdiğimiz program çerçevesinde öğrenci grupları ve velileri ile Psikodrama ve Bilişsel Davranışçı Terapi ilkelerinden yararlanarak kısa süreli ve uzun süreli grup çalışmaları yapmaktayız.

Amacımız Türkiye’nin her bölgesinde bulunan öğrenci ve velilerine ulaşabilmek, psikolojik danışmanlık hizmetlerini yaygınlaştırabilmek ve dolayısı ile koruyucu ruh sağlığı hizmetlerini yaygınlaştırabilmektir.