Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Bosch Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Bosch

Bosch Hakkında

Bosch Thermotechnik GmbH Türkiye’de, Bosch Termoteknik San ve Ticaret A.Ş., Isısan Isıtma ve Klima A.Ş ve Bosch Dış Ticaret A.Ş. olmak üzere üç şirketiyle faaliyet gösteriyor. Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılından bu yana, Manisa’da bulunan 109 bin m² toplam alana sahip fabrikasında, hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını karşılayan gazlı kombi cihazları, gazlı şofbenler ve komponentler üretmektedir. Üretiminin %80’ini, Avrupa’ ya ve dünyanın geri kalan ülkelerine ihraç eden Bosch Termoteknik; Avrupa’nın yanı sıra Azerbaycan, Ürdün, İsrail, Gürcistan ve İran’a da ihracat gerçekleştirmektedir. Bosch’un termoteknoloji alanında Türkiye’de var olan yapısı, Isısan’ın 2007’de gerçekleşen katılımı ile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerini içine alacak şekilde genişledi. Bosch’un termoteknoloji iş kolu organizasyonunun çalışma sahası 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren de tüm Ortadoğu ülkeleri, Kafkaslar ve Körfez ülkelerini kapsar hale geldi.

Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş., 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren, ısıtma sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarından olan Bosch kombi cihazlarının satış pazarlama ve servis faaliyetlerini de üstlendi. Böylelikle 51 ilde 180 Bosch Isı Sistemleri bayisi ile pazarın %10’una sahip Bosch marka kombi cihazların satış ve pazarlama faaliyetleri ile servis hizmetleri Isısan’a geçmiş oldu.