Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Acme Tekstil Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Acme Tekstil Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Acme Tekstil Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. Hakkında

Kimya, tekstil, enerji, pazarlama, satış ve Araç muayene istsyonları işletmeciliği (TUVTURK) alanlarında Türkiye’nin en büyük sanayi ve yatırım lokomotiflerinden biri olan Acme Grubu’nun ilk temel taşı olan Acme Tekstil , Mehmet BATALLI ve OĞULLARI tarafından,1992 yılında, %100 Türk sermayesi ile Gaziantep’te kurulmuştur

Acme, yünlü, sentetik ve pamuklu iplik sektöründe faaliyet göstererek; yılda 2000 ton iplik üretme kapasitesi ile üretimine başlamıştır.

Ürettiği ürünün, sunduğu hizmetin kaliteli ve ihracat potansiyeline sahip olması ana prensiplerinden biri olan ACME TEKSTİL, uzun yıllardan beri ihracata ağırlık vererek başta Avrupa ülkeleri ile Amerika olmak üzere 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

1992 yılında, 2.000.000 TL. sermaye ve 15 kişilik bir çekirdek kadroyla başladığı faaliyetini bugün 20.000.000 YTL sermaye, memnuniyetini sağlamaya öncelik verdiği yaklaşık 250 kişilik kadrosuyla sürdüren ACME, kurulduğu günden bu yana dokuma kumaş ipliği ve triko ipliği üretimindeki öncü konumunu bir adım daha ileriye götürmek için sürekli bir yatırım hamlesi içinde bulunmaktadır. İleri teknoloji yatırımları ve katma değerli ürünlerle yelpazesini genişleterek hem iç pazarını korumak hem de ihracata katkısını yükseltmeyi hedeflemektedir.