Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 881
Acar Group Hakkında Bilgi - Basın Bülteni

Acar Group

Acar Group Hakkında

Yenilikçi gücü, üretimi, tecrübesi, ihracatı, ülkemiz ve dünya pazarlarındaki saygın konumu ile Acar Group’un başarı öyküsünün temelleri, 1980’li yılların başında bir aile şirketi olarak üç kardeşin emeğiyle İstanbul Cağaloğlu’nda atıldı.

1980’den günümüze sektörün öncüsü ve dinamiği olarak devam eden Acar Group’un faaliyetleri basım sektörü ile başlayıp, promosyon, kırtasiye, gayrimenkul ve elektronik alanlarına yayıldı. 2010 yılı itibariyle Acar Group, şu beş ana alanda faaliyet göstermektedir:
Basım sanayi
Promosyon ürünleri
Kırtasiye ürünleri
Gayrimenkul
Elektronik ürünler
Yayıncılık

1990’lı yıllara kadar basım sektöründe kitap, dergi, broşür ve diğer basılı materyallerin üretimi ile büyümeye başlayan ve Acar Matbaacılık adı altında faaliyetini sürdüren Acar Group, 1990’lı yılların başında promosyon ürünleri imalatına başlarken, günümüzde sektörün bilinen markası Acar Ajanda’yı oluşturdu.

Sürekli yenilik, Ar&Ge yatırımları ve vizyonuyla sektöre değerli hizmetler vermeyi amaç edinen şirket, sıra dışı tasarımları üretim kalitesiyle birleştirerek kısa zamanda sektörün lider markalarından biri haline geldi.

Acar Ajanda günümüzde Rusya, İspanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kazakistan başta olmak üzere 30’u aşkın ülkeye ihraç edilmektedir. Acar Group 2003 yılında Rusya’nın Moskova, Kazakistan’ın Almaata ve Azerbaycan’ın Bakü şehirlerinde ofis açarak bu pazarlarda bilinen ve güvenilen bir marka oluşturmayı başardı.

KIRTASİYE SEKTÖRÜ

1997 yılına gelindiğinde kırtasiye sektörüne adım atan Acar Group, Acar Collection adı altında, kırtasiye sektöründe markalaşma sürecine adım attı. Bulunduğu her sektörde olduğu gibi, kırtasiye sektöründe de ‘farklılık’ yaratmanın peşinde olan Acar Group, 2007 yılına gelindiğinde dünya’nın ilk ve tek bayanlara özel kırtasiye koleksiyonu olan La Vorte’yi oluşturdu.

Acar Group, markalaşma yolunda profesyonel adımların atıldığı 2008’de ise dünyanın 3. büyük defter markası olan Arwey’i kullanıcılarının hizmetine sundu. Kullanıcı deneyimlerini, tecrübe ve tasarım farkıyla birleştiren şirket, Arwey’le günümüzde ‘Sosyal Kırtasiye’ adı verilen sektörde dünyanın kabul ettiği 3. büyük defter markası olarak büyümeye devam etmektedir.

Acar Group için 2010 yılı Note Eco adında yepyeni bir markanın heyecanıyla başladı. Note Eco sektöründe bir ilk olarak FSC Sertifikalı kağıtlar üzerine bitkisel mürekkep kullanılarak basımı gerçekleştirilen okul ve ofis defterleri üretimiyle, hem ülkemiz ormanları hem de dünya ormanlarına Tema ve WWF ile yaptığı işbirliğiyle destek vermektedir.

GAYRİMENKUL
Ülkemizde son yıllarda hızla gelişen inşaat sektörüne Acar Group, 2009 yılında Acar Gayrimenkul ve Proje Danışmanlığı adı altında girdi. Semt müteahhitliği ile İstanbul ve çevre illerde proje kapsamında çalışmalarını yürüten şirket, aynı zamanda arsa alım ve satımı ile de sektöre hizmet vermektedir.

ELEKTRONİK ÜRÜNLER
2006 yılında Tekno Pro – Teknoloji ve Promosyon Ürünleri adı altında Superpen, Quicktionary, Konuşan Çevirmen, Freeplay fener ve radyo ürünlerinin Türkiye distribütörlüğü ile sektöre giriş yapan firma, ithal ürünlerin Türkiye pazarında satışını Acar güvencesiyle gerçekleştirmektedir. 2008 yılında e-ticaret faaliyetine de başlayan Tekno-Pro, kapsamlı ürün grubu ile perakende ve toptan satışlarına devam etmektedir.

Acar Group, hizmet verdiği tüm sektörlerde ‘en iyi’ olabilmenin yolunun ‘farklı’ olmaktan geçtiğinin bilinci içerisindedir. Bu doğrultuda ülkemize dinamizm katmak için, Dünya ürünleri üretmeye ve Dünya standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz.

ACAR BİLGİ MERKEZİ
2010 yılında oluşturduğumuz Acar Bilgi Merkezi’yle, ulusal alanda kurulacak veya kurulu bulunan kurumsal ve özel bilgi merkezlerini uzman kadromuzla uluslararası standartlarda düzenlemek, basılı ve elektronik bilgi, kaynak ve teknolojileri ile donanımını sağlamak, alanında projeler üreterek uygulamaya geçirmek, sosyal bilimler alanında üretilen basılı ve elektronik kaynaklardan oluşan “Sosyal Bilimler Veritabanı“nı oluşturarak Bilgi Bankası sektöründe de lider olmayı hedeflemekteyiz.