Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Yeni TTK’ya Uygun Olan TFRS-UFRS Sistemlerine CPM Master ERP Programıyla Hazırız - Basın Bülteni

Yeni TTK’ya Uygun Olan TFRS-UFRS Sistemlerine CPM Master ERP Programıyla Hazırız

Tarih: 26.03.2013


1996 yılında kurulan Safyün Halı 650 çalışanıyla halı ve halı ipi imalatı yapmaktadır. 60 ülkeye ihracat yapan firma, ciroda yıllık %30 büyüme göstermektedir. İç pazarda da satış kanalı bulunmaktadır.

Eski paket programlarının büyüyen şirketlerine yetmediği, paket programların firmalar ile birlikte büyüyemediğini gören Safyün Halı 2011 yılında Sistem Bilgisayar danışmanlığında CPM Master ERP programına geçti.

Büyüyen firmalarına CPM Master ERP’nin sağladığı faydalar konusunda Muhasebe Müdürü Metin Şahin şunları söyledi:

“Eski programımız gelişen firmamızın ihtiyaçlarını karşılamamaya başladı. Paket programların bizle birlikte büyüyemediğini CPM Master ERP’yi tercih ettikten sonra gördük. 2011 yılından beri kullanmaktayız. Yeni TTK’ya uygun olan TFRS-UFRS sistemlerine CPM Master ERP ile hazırız.

Kapasitesine göre yönetim ve idari kadrosu eksik olan bir firmayız. CPM Master ERP bizim bu açığımızı kapatıyor. Elimizdeki kadronun verimini artırıyor. Örneğin ithalat-ihracat dosyalarının hazırlanmasını 3 kişi yerine 1 kişiyle yapabiliyoruz. Burada CPM Master ERP üzerinde girdiğimiz tüm dış ticaret işlemlerini kolaylıkla yapmakta ve raporlayabilmekteyiz. Bu işlemlerin muhasebe yansımaları ise otomatik olarak yapılmaktadır. Bu da departmanımıza zaman kazandırdı. Tüm işlemleri birbirine bağlı şekilde ekranda görüp kontrol edebiliyoruz.

Personel konusunda CPM Master ERP’deki yetenekler işlerimizi kolaylaştırdı. Alınan personel ile ilgili bildirimler konusunda çok ciddi kolaylıklara ulaştık. Bu işlemleri yaparken tekrarlanan hataları ortadan kaldırdık. Bordro işlemlerini 3 günde hazırlarken, 1 güne çektik. Tüm işlemleri 1 günde bitiriyoruz.

Henüz üretim modülünü devreye almadık. Buna rağmen üretim raporlarıyla hammadde kullanımını çok kolaylıkla karşılaştırıp kontrolümüzü sağlıyoruz. CPM Master ERP, bize bu konuda da büyük kullanım kolaylığı ve otomasyon sağlıyor. Analiz ve raporlamalarımızı anında ve doğru olarak yapabiliyoruz. Yönetimi raporlar konusunda artık bekletmiyoruz.”

Sayfa URL'si: