Yazının Sanat Eserine Dönüştüğü Nokta: “Hat Sanatı Sergisi” Ramazan Boyunca City’s Nişantaşı’nda

Tarih: 11.08.2010
City’s Nişantaşı, Ramazan ayı coşkusuna başarılı hat sanatçıları Ferhat Kurlu, Ali Toy ve Mümtaz Seçkin Durdu’nun eserlerinden oluşan muhteşem bir sergiyle katılıyor. 11 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde City’s Nişantaşı’nda açık kalacak olan sergi, ziyaretçilerin hat sanatının büyüleyici dünyasına göz atma fırsatı verirken Ferhat Kurlu’nun gerçekleştireceği workshop’larla da, katılımcılar bu özel sanatı birebir deneyimleme fırsatını yakalayacaklar.

Türkiye’nin moda ve yaşam merkezi City’s Nişantaşı, hat sanatının en güzel örneklerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Hat sanatçıları Ferhat Kurlu, Ali Toy ve Mümtaz Seçkin Durdu’nun kendi çalışmaları arasından seçtikleri özel eserlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacağı bu özel sergi 11 Ağustos- 12 Eylül tarihleri arasında City’s Nişantaşı’nda ziyaret edilebilecek.

Hat sanatı workshopları- Hat’ın büyülü dünyasına yolculuk

Ramazan ayı içerisinde City’s Nişantaşı’nda, 21 ve 28 Ağustos’ta saat:14.00’te gerçekleşecek hat sanatı workshoplarıyla katılımcılar hat sanatının büyülü dünyasına adım atarak, yazının sanat eserine dönüşmesini birebir deniyimleme fırsatı yakalayacaklar. Hat sanatçısı Ferhat Kurlu tarafından gerçekleştirilecek worksoplara katılım ücretsiz olacaktır.

Ferhat Kurlu Hakkında:

1976 yılında Fatsa’da doğan Ferhat Kurlu, On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde okurken hat sanatına ilgi duymaya başladı. IRCICA tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Hat Yarışması’nda celi-sülüs dalında birincilik ödülüne de layık görülen Kurlu, ulusal ve uluslarararası birçok sergiye katıldı.

Ali Toy Hakkında:

Hattat ve mimar olan Toy, 1960 Kütahya – Tavşanlı’da dünyaya geldi. 1988 İTÜ Mimarlık Fakültesi ve 1992 Röleve Restorasyon mezuniyeti ile eğitimini tamamlayan sanatçı, Prof.Dr. Ali Alparslan’dan hat dersleri aldı. Talik, divani, rika stillerinde eser veren sanatçı yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergiye katılarak, uluslararası 3 yarışmada 5 ödül kazandı. Ali Toy, mimarlık ve restorasyon mesleğinin yanısıra, hat çalışmalarını da sürdürmektedir.

Mümtaz Seçkin Durdu Hakkında:

1958 Zonguldak doğumlu olan Mümtaz Seçkin Durdu, Ankara’da geçen üniversite yıllarında hat sanatına gönül verdi. Yıllar içerisinde aldığı derslerle de sanatını geliştirerek birçok önemli çalışmaya imza attı. 1996 senesinden beri İstanbul’da yaşayan sanatçı yurt içinde ve yurt dışında çeşitli karma sergilerde eserleriyle yer aldı.

Sektörler:
Sayfa URL'si: