Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Wrangler’a Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde Grand Prix Ödülü! - Basın Bülteni

Wrangler’a Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde Grand Prix Ödülü!

Tarih: 29.06.2009
Wrangler, bu yıl 56’ncısı düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde, “We Are Animals” kampanyası ile reklam dünyasının en prestijli ödüllerinden “Press Grand Prix Ödülü”nü kazandı. Wrangler’ın reklam ajansı Fred&Farid's, “We Are Animals” reklam kampanyası ile uluslararası ödülün sahibi oldu.

11 tane basılı fotoğraftan oluşan çarpıcı kampanya, hepimizin içinde gizli olan içgüdülerin hayata geçirilmesi fikrini ifade ediyor. Kampanyanın ikonik fotoğrafları, genç insanları vahşi doğada resmediyor.

Kampanyanın dikkat çeken fotoğraflarından Dakota 1 ve 2’de, gölde yüzen genç bir kadın, timsahı andıran bir hareketle su üzesinde nefes alıyor. Dakota On Road fotoğrafında ise üzerinde sadece beyaz jean olan bir kız, karşıdan gelen otomobilin far ışığına yakalanmış sakin bir geyik gibi duruyor.

Wrangler’ın stratejik ve yaratıcı platformu “We Are Animals”, bastırılmış içgüdülerimizi tekrar uyandırmamızı ve daha doğal olan şeyleri cesaretlendirmeyi deniyor. Fotoğraf çekimlerinin vahşi yaşam alanlarında yapılmasındaki ana neden bu temel içgüdüleri serbest bırakabilmekti. Kampanyanın çekimleri Amerika’nın New Jersey Eyaleti’nde vahşi ormanların tam kalbinde gece yarısı gerçekleştirildi.

Bu yeni iletişim platformu üzerinde ilk defa Avrupa çapında gerçekleştirilen reklam kampanyası, Wrangler’ı orijinal outdoor jean markası olarak konumlandırıyor. Bu reklamlarda anlatılmak istenen esas mesajlar tüketiciye ulaşıyor: doğal, vahşi, sert giyim ve maceracı. AdAge.com’da, Kuzey Amerika BBDO’nun Başkanı ve yaratıcı ekibin başı David Lubars’ın söylediği gibi: “Wrangler’ı öne çıkaran şey, bu kampanya ile bir şirketin DNA’sı ve kodunu nasıl ifade edebileceğini göstermesiydi.”

Kampanyanın yaratıcısı Fred&Farid Reklam Ajansı’nın kurucu ortağı Fred&Farid, reklam kampanyası ile ilgili; “Biz, We Are Animals kampanyasının önümüzdeki 20 yıl boyunca sürebilecek uzun soluklu, entegre ve esnek bir iletişim platformu olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Eylül ayında yeni kampanyamıza başlamayı dört gözle bekliyoruz.” diyor.

Uluslararası VF Jean Giyim’in Başkanı Giorgio Presca, ödül sonrası; “Bu inanılmaz prestijli reklam ödülünü kazanmaktan dolayı çok mutluyuz. We Are Animals kampanyası gösterdi ki, Wrangler markası en vahşi doğada dahi hayatı limitlerde yaşayabilen bir marka. Çıtayı yükselttik. Bu harika reklam, Wrangler’a hak ettiği desteği ve şevki verdi.” dedi.

Sayfa URL'si: