Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Volkswagen TSI teknolojisi Başarıya Doymuyor... - Basın Bülteni

Volkswagen TSI teknolojisi Başarıya Doymuyor...

Tarih: 29.03.2010
Düşük tüketim değerlerini yüksek sürüş dinamikleriyle birleştiren Volkswagen TSI motoru TUV Nord tarafından yeni bir ödüle daha layık görüldü.

Volkswagen’in motor teknolojisi alanında devrim yaratan ve 2009 Uluslararası Yılın Motoru yarışmasında üst üste 3. defa sınıfının en iyi motoru seçilen TSI motoru dünya çapındaki başarılarına devam ediyor.

Küçük motor hacimleri ve düşük yakıt tüketim değerleri sayesinde bir önceki nesline göre çevre duyarlılığı geliştirilen TSI motoru, sahip olduğu yüksek sürüş dinamiklerinin önemli ölçüde geliştirilmesi sonucunda ‘Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi’nde ‘Takdir’ kazandı.

TUV Nord tarafından yapılan değerlendirmede 90 kW’lık 1.4 TSI motor, 85 kW’lık 1.6 FSI motor ile karşılaştırılırken, ikinci bir testte, 77 kW gücündeki 1.2 TSI ile 75 kW güç çıkışına sahip 1.6 MPI karşılaştırıldı.

TSI motor, bir yandan gerçek bir sürüş keyif sunan bir performans sergilerlerken diğer yandan benzinli motorlar için yakıt tüketiminde çarpıcı tasarruf değerleri sağlayarak kullanıcının her türlü ihtiyacına cevap verebiliyor. TSI teknolojisi, aynı zamanda motor hacmindeki azaltım sayesinde, CO2 emisyonlarını ciddi oranda düşürüyor.

VW’nin üstün teknolojili TSI motoru, ülkemizde Volkswagen model yelpazesinde yeralan Scirocco, Tiguan, Golf, Jetta ve Passat modellerinde kullanılıyor.


Sektörler:
Etiketler: volkswagen , teknoloji , tsı , başarı
Sayfa URL'si: