Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Viyana klasik müziğini tüm dünyaya taşıyan “Sound of Vienna” sonunda Türkiye’de… - Basın Bülteni
Ekli Görseller & Dökümanlar
Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Viyana klasik müziğini tüm dünyaya taşıyan “Sound of Vienna” sonunda Türkiye’de…

Tarih: 04.11.2016
Viyana klasik müziğini tüm dünyaya taşıyan “Sound of Vienna” sonunda Türkiye’de…

Klasik müzik aşkı için “SOUND OF VIENNA”

6 ve 7 Kasım’da TİM Show Center’da…

Çağlar ve kuşaklar boyunca klasik müziğe gönlünü kaptıranlar tarafından tutkuyla dinlenen Viyana klasik müziğini tüm dünyaya taşıyan “Sound of Vienna” sonunda Türkiye’de…

Viyana Klasikleri

Viyana’da her yıl 400’den fazla klasik müzik konserine imza atan, bunun yanı sıra Avrupa, Asya ve Amerika’da gerçekleştirdiği sayısız turneyle klasik müzik tutkunlarıyla bir araya gelen “Sound of Vienna”, bu kez TİM Show Center’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2 olağanüstü konserle Viyana’nın klasik müzik ruhunu Türkiye’ye taşıyacak.

Strauss ve Mozart’ın nefesini hissedeceğiniz bir yolculuk

1999 yılında Josip Susnjara ve Profesör Udo Zwölfer tarafından kurulan “Salonorchester Alt Wien”in düzenlediği “Sound of Vienna” konserleri, özellikle ömrünü notalara adamış iki müzisyene, Johann Strauss ve Wolfgang Amadeus Mozart’a hayranlık duyanların kaçırmaması gereken dinletilerdir. Konserler, adeta Johann Strauss ile özdeşleşen ve bahçesinde onun altın heykelinin de bulunduğu Viyana Şehir Parkı içerisindeki görkemli Kursalon Wien sarayında düzenlenmektedir.

Orkestranın müzikal yapısı şefsiz çalmayı mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte “Salonorchester Alt Wien” Viyana'nın eşsiz ve coşkulu müziğinin hakkını tam anlamıyla veriyor. Müzisyenlerin birbirleriyle uyumları ve müzikal diyalogları neşeli bir enerji oluşturuyor.

Udo Zwölfer Biyografi

Viyana'da doğan Udo Zwölfer’in müziğe olan tutkusu ve yeteneği henüz anaokulundayken keşfedildi. Sonradan Viyana Müzik ve Gösteri Sanatları Üniversitesi ismini alan Viyana Müzik Akademisi’nde eğitim gördü. Eğitimini tamamladıktan sonra müzik kariyerine Viyana

Volksoper'de devam etti. Bunu hem Viyana’da hem de Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Kore, Tayvan, Çin, A.B.D, Japonya dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde ünlü sanatçılarla düzenlediği ortak çalışmalar ve gösteriler izledi. 1980 yılında ise Viyana Volksoper Orkestrası’nın ilk başkemancısı oldu.

Prof. Zwölfer 1994 yılında, “Volksoper Viyana Salon Orkestrası”nı kurdu. 1999 yılında Viyana Kursalon'un Genel Müdürü Josip Susnjara ile beraber yürüttüğü ortak çalışmayla, topluluk “Salonorchester Alt-Wien” olarak şimdiki ismini aldı. O zamandan beri 4000'i aşkın konserde topluluğu hem Viyana hem de yurtdışında yönetti.

Sektörler:
Sayfa URL'si: