Yetkili Kişi: Beşiktaş Belediyesi

Ekli Görseller & Dökümanlar

“Ustalara Saygı”da bir mizah emekçisi: Zeki Alasya

Tarih: 22.02.2013
Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – Zeki Alasya

Tarih: 18 Şubat Pazartesi

Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi

Saat: 20.00

Türü: Ücretsiz

Beşiktaş Belediyesi tarafından sekiz sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları,

18 Şubat Pazartesi akşamı, ömrünü mizahımıza hizmet etmeye adayan aktör ve yönetmen Zeki Alasya ile devam edecek. Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Arena, Gen-Ar ve Ulvi Uraz tiyatrolarında yaptığı çalışmaların ardından Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan’la birlikte Devekuşu Kabare’yi kurarak ülkemizde kabare kültürünün temelini atan sanatçılardan biri olan Zeki Alasya için hazırlanan “Ustalara Saygı” gecesi Nilgün Belgün’ün esprili sunumuyla renklenecek.

Etkinlikte; “Köyden İndim Şehire”, “Hasip ile Nasip” ve “Nereye Bakıyor Bu Adamlar” gibi Yeşilçam’ın klasikleşmiş filmlerinin gülen yüzü, 1977 sonrası yönetmen olarak da imza attığı “Köşe Kapmaca”, “Vay Başımıza Gelenler”, “Cafer’in Çilesi”, “Sivri Akıllılar” ve “Rus Gelin” adlı yapıtların mimarı Zeki Alasya’yı sanat yaşamının farklı dönemlerinde beraber çalıştığı arkadaşları ve özel dostları seyircilere daha yakından tanıtacak. “Ustalara Saygı” toplantısına Ahmet Gülhan, Atilla Dorsay, Cem Özer, Cezmi Baskın, Erdal Salihoğlu, Ferdi Merter, Halit Akçatepe, Halit Kıvanç, Hülya Koçyiğit, Levent Ülgen, Melek Baykal, Mete Alpman, Metin Akpınar, Müjdat Gezen, Orhan Topçuoğlu, Tarık Pabuççuoğlu, Timur Acar

ve Zihni Göktay konuşmacı olarak katılacak.

Zeki Alasya’nın rol aldığı unutulmaz oyun ve filmlerden görsellerin yanı sıra özel yaşamından karelerin de yer alacağı bir dia gösterisinin de yapılacağı “Ustalara Saygı” toplantısında, sanatçının müzisyen kızı Zeynep Alasya sahneye gelerek, babasının sevdiği şarkılardan örnekleri piyanist Alpay Göltekin ve gitarist Alp Yenier’in eşliğinde yorumlayacak.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 25 Şubat’ta Hıfzı Topuz gecesiyle devam edecek.

Bilgi için:

Faruk Şüyün: 0533 468 30 63

Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi: 0 212 351 93 82

Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde...

Basın Bülteni

Sayfa URL'si: