Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Ümraniye Belediyesi Çocuklara Çevre Bilinci ve Eğitimini Aşılıyor - Basın Bülteni

Adres: Tantavi Mah. Bosna Bulvarı. No:2Ümraniye / İSTANBUL

Telefon: 0 216) 443 56 00

Fax: ( 0 216) 335 32 76

Yetkili Kişi: Ümraniye Belediyesi İstanbul

Web: www.umraniye.bel.tr

Ekli Görseller & Dökümanlar

Ümraniye Belediyesi Çocuklara Çevre Bilinci ve Eğitimini Aşılıyor

Tarih: 13.10.2014

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçedeki ilk, orta, lise ve özel okullarda 110 bin öğrenciye çevre bilinci ve eğitimi veriliyor.

Ümraniye Belediyesi, çocuklarda çevre bilincinin yerleşmesi ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla planladığı eğitim çalışmalarına başladı. Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde; çocuklara çevre kirliliği, toprak kirliliği, gürültü kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ile atık pillerin çevreye verdiği zararlar ve geri dönüşümle ilgili bilgiler verildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü uzman ekipleri tarafından, genç beyinlerde çevre bilinci oluşturmayı amaçlandığı “Çevre Eğitimi“ programı, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ile başladı. Bu hafta Ümraniye İstiklal Mahallesi Ahmet Kılıçarslan Ortaokulu’nda devam eden eğitimler, Ümraniye sınırları içerisinde bulunan 129 okulda yaklaşık 110 bin öğrenciye verilecek.

Slayt gösterimi ve sözlü anlatımlarla yapılan seminerlerde, öğrencilerin merak ettiklerini de cevaplayan eğitimciler, öğrencilere çevre bilincini aşılıyor.


Sektörler:
Sayfa URL'si: