Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Türkiye’nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis - Basın Bülteni

Adres: Sur Yapı & Akel İş Merkezi Rüzgarlıbahçe Mah. Şehit Sinan Eroğlu Cad: No 6 34805 Kavacık - Beykoz - İstanbul

Telefon: 0(216) 681 20 00

Fax: 0(216) 681 20 77

Yetkili Kişi: Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Ti

Web: www.novartis.com.tr

Ekli Görseller & Dökümanlar

Türkiye’nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis

Tarih: 10.12.2012
Capital Dergisi’nin her yıl yayınladığı “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı. Araştırmada Novartis ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Türkiye’nin önemli ekonomi yayınlarından Capital Dergisi’nin GFK Türkiye ile 13 yıldır gerçekleştirdiği ve alanında lider firmaların değerlendirildiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı. Türk iş dünyasının gündemini belirleyen araştırmanın bu yılki sonuçlarında Novartis ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Şirketlerin bilgi ve teknoloji yatırımları, finansal sağlamlığı, iletişim ve pazarlama yönetimi, uluslarası pazarlara entegrasyonu ve pazarlama-satış stratejileri gibi kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildiği araştırma, iş dünyasını temsilen 500 şirketten 1555 yöneticinin online olarak yanıtladığı anket sonuçlarına göre belirlendi. Araştırma sonucunda Türkiye’nin en beğenilen ilk 20 firması ile ilaç, kimya, finans, dayanıklı tüketim, gıda, bilişim, teknoloji gibi 37 sektörün en beğenilen ilk 3 firması belirlendi.

Türkiye’de yaklaşık 2200 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen çalışmalarını sürdürüyor. İlaç, göz ürünleri, jenerik ürünler, aşı ve tanı ürünleri, reçetesiz ilaçlar ve hayvan sağlığı alanlarında çalışmalar yürüten ve bir sağlık ürünleri firması olan Novartis, yenilikçi ilaç ve aşılar keşfetmenin yanında düşük maliyetli ama kaliteli jenerik ürünler de sunarak, koruyucu bakım ve tedavi alanındaki öncelikli hedeflerine yönelik çalışmalarını gelecekte de başarıyla sürdürmeyi hedefliyor.

Novartis Hakkında:

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen yenilikçi ürünleri keşfetmekte, geliştirmekte ve piyasaya sunmaktadır. Yalnız sağlık alanında faaliyet gösteren Novartis; yenilikçi ilaçlar, tasarruf sağlayan jenerik ilaçlar, koruyucu aşılar, tanı araçları ve tüketici sağlığı ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. 2011 yılında Grubun devam eden operasyonlarında 58,5 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşılırken bunun yaklaşık 9.2 milyar dolarlık kısmı Grup çapında Ar-Ge faaliyetlerine aktarılmıştır. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis Grubu firmaları dünya çapında 140 ülkede faaliyet göstermekte yaklaşık 124,000 kişiyi istihdam etmektedir. Türkiye’de yaklaşık 2200 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim pazarlama, ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis’in, biri hammadde olmak üzere 4 üretim tesisi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr,

Novartis Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için:

https://twitter.com/NovartisTurkiye

http://www.youtube.com/user/NovartisTurkiye

http://www.flickr.com/photos/novartisturkiye/sets/Sayfa URL'si: