Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
“Türk erkekleri iktidara her yıl 350 milyon dolar harcıyor” - Basın Bülteni

“Türk erkekleri iktidara her yıl 350 milyon dolar harcıyor”

Tarih: 19.04.2010
Türkiye’de 6,5 milyon erkek sertleşme sorunu ile karşı karşıya

Türkiye’de 10 erkekten 7’sinin cinsel fonksiyon bozukluklarıyla karşı karşıya olduğunu vurgulayan NORE Türkiye Distribütörü Gökhan Sonbahar, “Cinsel sağlık ve destekleyici ürünler pazarı dünyada yaklaşık 3 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip. Türkiye pazarı ise diğer vitamin takviye ürünleri ile birlikte yaklaşık 350 milyon doları aşıyor” diye konuştu.

Türk halkının cinsel sağlığı konusunda pek çok araştırma yapıldığını kaydeden NORE Türkiye Distrübütörü Gökhan Sonbahar, “Satışını yaptığımız, erkeklerde “erectil disorder” (sertleşme) ve “rapidejeculatin” (erken boşalma) sorununa karşı Belçikalı bilim adamlarınca dünyaca ünlü Amino Labs’ta geliştirilmiş bitkisel bir ürün olan NORE’yi Türkiye pazarına sunmadan önce bugüne kadar yapılan araştırmaları mercek altına aldık. Bu sayede kapsamlı bir cinsel sağlık haritası çıkardık” dedi.

Sonbahar, “Yaptığımız fizibilite çalışmaları ilginç sonuçlar ortaya koydu. Örneğin, internet üzerinden yapılan satışlara bakıldığında pek çok Anadolu kentinde yardımcı cinsel sağlık ürünlerine olan talep tahmin edilenin aksine İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentlere oranla daha yüksek” diye konuştu.

“6,5 milyon erkek bu kabusu yaşıyor”
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından yapılan araştırmayı örnek gösteren Sonbahar, “Türkiye'de 5 bölgede ve 16 ilde 40-70 yaş arasındaki 1981 erkek üzerinde yapılan bir araştırma, Türk erkeklerinin yaklaşık yüzde 70’inde sertleşme sorunu olduğunu gösteriyor” dedi.

“Türk erkeğinin yüzde 32'sinde hafif, yüzde 28'inde orta ve yüzde 9'unda da şiddetli derecede sertleşme sorunu yaşıyor. Bu sorunu yaşayanların oranını Türkiye nüfusuna uyarlarsak, Türkiye’de yaklaşık 6,5 milyon erkek iktidar savaşı veriyor demektir” diyen NORE Türkiye Distrübütörü Gökhan Sonbahar, “Sertleşme sorunu ciddi psikolojik ve sosyal sorunlara yol açıyor. Özellikle son yıllarda kadınlara yönelik şiddetin artmasında bu sorunun da etkili olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp hastalıkları, multipl skleroz, behçet, omurilik yaralanmaları, hormonal hastalıklar, kronik böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, bazı kan hastalıkları, depresyon, performans anksiyetesi, bazı radikal cerrahi girişimler, travmalar, uzun süreli kullanılan bazı ilaçlar ve uyuşturucu, alkol ve sigara gibi madde bağımlılığının erkeklerde sertleşme sorununa yol açtığını ifade eden Sonbahar, NORE’nin tamamen bitkisel formülü ile bu alanda başarısı Hollanda ve Belçika’da yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış Avrupa’nın önde gelen yardımcı ürünü olduğunu söyledi.


Satın alınan ürüne dikkat
Sonbahar, piyasada özellikle internet üzerinden satılan, uzakdoğu menşeli formülü ve içeriği bilinmeyen pek ürünün insan sağlığı açısından büyük sakıncalar taşıdığını kaydetti. Gökhan Sonbahar, tüketicileri özellikle uluslar arası genel kabul görmüş, formülü belli, bilimsel deneylerle geliştirilmiş, ilgili kuruluşların onayı ile satışı yapılan ürünleri tercih etmeleri konusunda uyardı.

Türkiye pazarı yaklaşık 350 milyon dolar
Cinsel sağlık ve destekleyici ürünler pazarının dünyada yaklaşık 3 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğunu kaydeden Gökhan Sonbahar, “Türkiye pazarı, diğer vitamin takviye ürünleri ile birlikte yaklaşık 350 milyon dolar büyüklüğünde. Tabi ki bu kayıt altına alınmış satışlar için söylenebilecek rakamlar. Kimi fantezi ürünü satan iş yerleri ve internet üzerinden satılan kayıt dışı ürünlerin hesaba katarsanız iki katı büyüklüğünde bir pazardan söz edebiliriz” dedi.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN: www.noreturkiye.com

Sektörler:
Etiketler: türkiye , ikdidar , erkek
Sayfa URL'si: