Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Türk Barter ile Efficio Barter İşbirliği anlaşması imzalandı - Basın Bülteni

Türk Barter ile Efficio Barter İşbirliği anlaşması imzalandı

Tarih: 27.10.2009
Alternatif Ticaret ve Finans modeli Barter sistemi dünyada hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Uluslararası Barter hamlesi başlatan Türk Barter daha önce 10 ülke ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarına Fransa’nın en önemli Barter şirketi Efficio Barter’ı ekledi.

Dünyada Barter sektörünün gelişimi için faaliyet gösteren ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl Ekim ayında gerçekleştirilen 30. Dünya Barter Birliği (IRTA) toplantısında, Türk Barter 15 yıldır Barter sektörünün Türkiye’ye kazandırılması ve doğru bir şekilde uygulamasıyla, Türk ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.2010 yılı stratejik yurtdışı genişleme hedefini uygulamaya koyan Türk Barter yurtdışından gelen Barter şirketleriyle yapmış olduğu temaslar neticesinde Fransa’nın en önemli Barter şirketi Efficio Barter ile Türk Barter Genel Merkezinde işbirliği anlaşması imzaladı.

IRTA Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, yapmış olduğu açıklamada; “Ticaretin başladığı ilk günden bu yana sahnede yer alan takas ekonomisi bugün bir Barter endüstrisi halini almışsa bunun en büyük payı şüphesiz IRTA’ya aittir” şeklinde belirterek, esas amacının Barter sisteminin doğru temeller üzerinde işleyişini sağlamak ve ülkeler arasındaki ticaretin de gelişmesinde bu sağlam temellerin kurulması olduğu önemini bir kez daha vurgulayarak, yaşanan küresel daralmaların da bu sistemle hızla rahatlatılacağını, birleşen Avrupa pazarının dünya konjonktüründen etkilenmemesi için IRTA’nın rolünün önemi çok büyüktür. Uluslararası yapmış olduğumuz anlaşma neticesinde Türk Barter üyeleri Fransa’daki Barter şirketinin üyeleriyle çalışma imkanı bulacaklardır. Daha önce 10 ülke ile stratejik işbirliği anlaşmalarımız doğrultusunda, 2010 yılında hedefimiz 20 ülke ile işbirliği anlaşması imzalamak olacaktır. Ayrıca özellikle komşu ülkelerde temsilcilikler, lisans anlaşmalarıyla ihracatın artırılması ve ithalatın Barter ile yapılmasını sağlayarak reel sektörü destekleyeceğiz” dedi.

Efficio Barter Yönetim Kurulu Başkanı Maxmilien Urso yapmış olduğu açıklamada; “ 2 yıl önce Efficio Barter şirketini satın aldım. Barter sektöründe dünyada kurumsal yapısını tamamlamış Barter endüstrisine örnek modellemeler sunan Türk Barter ile anlaşma yapmak şirketimizin en önemli hedefiydi. Türk Barter ‘ın uygulamış olduğu “Corporate Barter” şeklini birlikte Fransa’da uygulayacağımızdan dolayı çok mutluyum. En kısa sürede Fransa’daki üyelerimizle, Türk Barter ‘daki üyelerin işlem yapmaları için sistem kurgulamamızı yapacağız “ dedi.

Sayfa URL'si: