Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Turizmde “Barter“ fırsatı - Basın Bülteni

Turizmde “Barter“ fırsatı

Tarih: 22.07.2009
Türk Barter sunmuş olduğu müşteri portföyü ile Turizm işletmecilerine destek sağlayarak konaklamalarda tam kapasite imkanı sunuyor. Turizm işletmecileri Barter sistemi ile sektörde önemli bir gelir elde etmiş oluyorlar.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve kuruluşlar, sektörün pazarlanmasında alternatif ticaret kanallarına, özellikle kriz ortamında yüksek seviyede ihtiyaç duyuyor.

Barter Ortak Pazarı sayesinde turizm yatırımcıları, tanıştıkları binlerce firma ile performanslarını artırarak sektörde önemli bir yer ediniyor. Hem yeni müşteriler kazanıyorlar hem de sistemde vermiş oldukları hizmetlerine karşılık alacaklı duruma geçiyorlar. Tüm genel giderlerini Barter Ortak Pazarından karşılıyorlar. Barter Ortak Pazarı ile çalışan Turizm işletmeleri alternatif ödeme sistemi olarak Barterı kullandıklarından gerek yurtiçi gerek yurtdışı satışlarını arttırmaktadır ve doluluk oranını yükseltmektedirler.

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek yaptığı açıklamada; “Barter Sisteminin tüm işletmelere sunduğu en büyük avantaj, nakit para kullanmadan ticaret yapabilme fırsatı olmakla beraber, aynı zamanda satışları arttırmak, yeni pazarlar ve müşteriler bulmak, atıl kapasiteleri değerlendirmek, ücretsiz kolay reklam sağlamak ve hepsinin ötesinde tahsilât riski olmayan en güvenilir satış sistemidir. Bir otel, durgun sezonlarda satamadığı otel odalarını veya toplantı salonlarını Barter ortak havuzuna satarak, tadilat ihtiyacından reklamına, personel taşımacılığından yemeğine, sigortasından mefruşatına kadar birçok giderini havuzdan elde eder ve aynı oranda nakit tasarrufu sağlayabilir. Sezon öncesi yapılması gereken yatırımlar işletmelerin ihtiyaçlarını Barterla karşılayabilmesi için finansman yükümlülüğünden kurtarmaktadır. Türk Barter işletmelerin mal ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayarak turizm destek kredisi sağlamaktadır” dedi.

Turizm şirketleri, pazarladıkları bu ürün ve hizmetler karşılığında daha önceden nakit para ödeyerek karşıladıkları ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı içersinde Barter ödeme sistemi yoluyla üye olan kuruluşlardan satın almaktadırlar.


Tourism Bank Kimdir?

TourismBank, 2008 yılında faaliyetine başlamıştır. Türk Barter şirketler grubuna dahil olan TourismBank seyahat acentesi, kapsamlı bir müşteri portföyünün turizm sektöründeki taleplerini karşılamak üzere kurulmuştur. Hizmet sektöründe ön plana çıkan müşteri memnuniyeti yaklaşımı bizler için de geçerlidir. Ancak TourismBank olarak turizm sektöründe müşterilerimize sunduğumuz hizmetin bedelinde Barter ile ödeme alternatifini de sunmaktadır. Turizm, dönemsel, mevsimsel ve talepler doğrultusunda değişken bir sektördür. Yaz turizmi, kış turizmi, sağlık turizmi, eğlence turizmi, spor turizmi, inanç turizmi ve buna benzer alanlarla genişletilebilir. Özellikle ülkemize çok eski tarihi nedeniyle tüm dünya ülkelerinden turistlerin talepleri olmaktadır. Diğer taraftan yerli turistler, eskiye nazaran artık çok daha fazla taleple turizme öncelik vermektedir. TourismBank olarak amacımız, turizm sektörünün her dalında, müşterilerinin sürekli gelişen ve değişen isteklerine cevap verebilmek ve özellikle yerli turistlerin ihtiyaçlarını karşılayarak en mükemmel hizmetlere ulaşabilmektedir.” turistlerin ihtiyaçlarını karşılayarak en mükemmel hizmetlere ulaşabilmektedir.”

Sayfa URL'si: