Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Tuluyhan Uğurlu’dan Şehitlere Adanan 10 Konser - Basın Bülteni

Tuluyhan Uğurlu’dan Şehitlere Adanan 10 Konser

Tarih: 25.10.2016
Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, ekim ve kasım aylarında şehitlere adanan 10 konser verecek. Konserlerde Anadolu’dan Kahramanlık Destanları, Senfoni Türk ve Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri isimli eserlerinden bölümler seslendirecek olan sanatçı, Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım programlarının tümünü bu vatan için canını veren kahramanlarımıza adayacak. Konserlerde gösterilecek görsel sunumda Türklerin Anadolu’yu yurt edinmelerinin ardından yaşanan kahramanlık destanları anlatılıyor. Selçuklu ve Osmanlı döneminin ardından Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı, 20. Yüzyılın sonlarında başlayan teröre kurban ettiğimiz tüm şehitlerimiz ve 15 Temmuz şehitleri anılıyor. Tuluyhan Uğurlu, hazırladığı müziklerde türkülere de yer veriyor ve Çanakkale Savaşı ünlü Çanakkale türküsü ile anlatılıyor.

Uğurlu’nun ilk konseri 26 Ekim akşamı Gaziantep’te gerçekleşecek. Gaziantep Ticaret Odası’nın düzenlediği etkinliğin ardından 29 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da iki konserde sahneye çıkacak. İlk konser saat 14.00’da Tepe Nautilus AVM’de, ikinci konser ise Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde. Uğurlu, 2 ve 3 Kasım tarihlerinde Antalya’da iki ayrı uluslararası tıp kongresinde de aynı eseri seslendirecek. 8 Kasım’da Tarsus Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Tarsus Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak olan sanatçı, 10 Kasım akşamı ise, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Erciyes Üniversitesi’nde Atatürk ve şehitlerimiz için çalacak. Kasım ayı içindeki konserler Antalya, Adana ve Alanya’da devam edecek.


Tuluyhan Uğurlu, zor günler yaşadığımız şu dönemde eğlenmek için değil, düşünmek ve kendimize ulaşmak için müziğin önemine dikkat çekiyor:

“Müzik eğer eğlenmek için yapılmıyorsa, bu sıkıntılı, acılı günlerimizde bizlere en iyi ilaçtır. Biz her gün beş vakit ezan dinleyen, salalarla savaşlara giden, sevdiklerimiz için uzun havalar, türküler söyleyen bir milletiz. Ekim ve kasım ayında vereceğim konserlerimin tümü bu düşünceden yola çıkarak tümüyle şehitlerimize adadım. Acılı anaları, hayatları boyunca acıları dinmeyecek öksüzleri, yetimleri, gencecik eşleri düşünerek bir konser boyunca içimize dönelim ve acıları yüreğimizde yaşayalım istedim. Çünkü biliyoruz ki, acılar paylaştıkça azalır. “

Sektörler:
Etiketler: Tuluyhan Uğurlu , Piyanist
Sayfa URL'si: