Adres: Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Ticaret Merkezi No:11 Kat: 14 Maslak - Şişli - İstanbul

Telefon: 0212 328 40 10

Fax: 0212 328 40 09

Web: www.tulipturkuaz.com - http://www.tulipdevelopment.com

Ekli Görseller & Dökümanlar

Tulip Turkuaz Projesi birinci etap satışları başlıyor

Tarih: 20.05.2009
İstanbul’un yeni ve gözde yerleşim bölgesi Bahçeşehir Ispartakule’de yeni bir yaşam başlıyor! Dünyanın en önemli 10 mimarından biri olan Ken Yeang’ın Türkiye’deki ilk projesi olan Tulip Turkuaz’ın birinci etabı, 21 Mayıs 2009’da satışa çıkıyor…

İstanbul’un yeni ve gözde yerleşim bölgesi Ispartakule’de inşa edilen Tulip Turkuaz, TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesi, Türkiye’de bir ilk olan enerji tasarruflu bio-iklimsel mimarisi, tüm binaları çevreleyen su kanalları, hemen önündeki yeni TEM Bahçeşehir-Ispartakule çıkışının sağladığı ulaşım kolaylığı ve farklı yaşam olanaklarıyla yaşanacak bir yatırım imkanı sunuyor…

Bahçeşehir’de inşaatına başlanan ve 11 blokta 1188 konuttan oluşan Tulip Turkuaz Projesi’nin birinci etabı 21 Mayıs 2009’da satışa çıkıyor. Üç ayrı parselde, toplam 120 bin m2 arazi üzerinde kurulacak Tulip Turkuaz, farklı imkanların bir arada bulunduğu bir yerleşim birimi olacak. Öncelikle konut alanlarının satışa sunulduğu projede, diğer etaplarda bir alışveriş merkezi ve modern yaşamın simgesi haline gelen bir de rezidans yer alacak.

Tulip Turkuaz Projesi; TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EGYO) ile Tulip Gayrimenkul Grubu ve ortakları arasında “Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Sözleşme” ile geliştirilen bir proje. Tulip gayrimenkul Grubu yurt dışı ortaklı bir gayrimenkul yatırım kuruluşu olup, Hollanda menşeli Van Herk Group ve Panagro Grup Tulip’ in yabancı ortaklarıdır.

Dünyaca ünlü mimar Ken Yeang tarafından projelendirilen Tulip Turkuaz Projesi’nin ana konsepti “Doğal Yaşam” üzerine kurulmuş. Bu nedenle doğa ile iç içe geçmiş bir yaşam şekli hedeflenmiş. Yerleşim planında bütün binalar birbirlerinin önünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmış ve insan yaşamı için büyük önem taşıyan su öğesi üzerine kurulmuş. Binaların önünden bir kanal niteliğinde geçerek bütün araziyi dolaşan su arkları projeye ayrı bir hava verirken, zaman zaman nilüfer havuzları şekline dönüşüyor. Ayrıca, havuzların çevrelediği orta alan içinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kum havuzları, dinlenme ve sohbet köşelerini barındıran bir koru olarak düzenlenmiş. Yaklaşık 8 bin 500 metrekare alana sahip su kanallarının en dar yeri 1,5 en geniş yeri ise 18 metre olarak düşünülmüş.

Bloklar ise tamamen giydirme cepheli. Su kanalları ile yakalanan hareketi devam ettirecek şekilde tasarlanmış. Binalarda doğal yaşamın uzantısı olarak ortak avlular düzenlenmiş. Bu avlularda yine hem su hem yeşil elemanı kullanılmış ve bahçe avluları oluşturularak binaların cephelerine hareket getirilmiş. Projede, su elemanının yeşille ve insan yaşamıyla bütünleşmesi öngörülmüş, bu nedenle bu havuzlara uzanan ahşap yürüme, dinlenme terasları tasarlanmış. Yatayda arazinin yüzde 68’i rekreasyon alanı olarak projelendirilmiş. Bloklar geniş bahçe ve teraslarla yeşil alanlara imkan verecek şekilde düzenlenmiş. Blokların tümü önü açık, asla kapanmayacak göl manzaralı olarak düzenlenmiş.

Havuzların çevrelediği orta alan içinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kum havuzları, dinlenme ve sohbet köşelerini barındıran bir koru projelendirilmiş. Toplam yeşil alan 50 bin m2 civarında. Arazinin yüzde 10’u su kanalı, yüzde 58’i ise yeşil alandan oluşuyor.

Projedeki sosyal tesiste fitness center, sauna ve hamam, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, çocuk bakım alanları ve buz pateni pisti de bulunuyor. 7/24 güvenlik ve teknik destek hizmetinin verileceği Tulip Turkuaz projesinde, lobi ve resepsiyon, bellboy ve vale parking, housekeeping ve çocuk bakım imkanı da bulunacak.

Yeni Ispartakule - TEM otoyol çıkışının hemen yanında olan Tulip Turkuaz yerleşim biriminde yaşayanlar, sabah ve akşam yaşanabilecek trafik yoğunluğuna maruz kalmadan kolayca TEM otoyoluna ulaşabilecekler. Tulip Turkuaz Projesi, Bakırköy deniz otobüsü iskelesine 15 dakika, Avcılar deniz otobüsü iskelesine ise 5 dakika mesafede bulunuyor.


Modern ve doğal yaşam

Proje, farklı peyzaj konsepti ile doğayla iç içe bir yaşam imkanı sunuyor. Binalarda dikey alanlarda iç bahçe imkanı, bahçe katlarında özel teraslar, çatı katlarında yer alan rooflar ile özel ortak kullanım alanları bulunuyor. Binalar yatay olarak geniş, dikeyde kişiye özel bahçeli, ortak kullanıma açık kış bahçeli ve çatı-teras bahçeli olarak projelendirilmiş. Proje genelinde geniş rekreasyon alanları bulunuyor. Bu alanlar içinde yürüyüş ve bisiklet yolları, geniş yeşil alanlar ve misafir otoparkları mevcut.

15, 16 ve 17 katlı binalardan oluşan Tulip Turkuaz Projesi, tamamen modern yaşamdan izler taşıyor. Modern çağın gerekliliği olan teknolojik imkanlar, uydu sistemi, internet bağlantısı ve elektronik güvenlik, 7/24 sistemi ile hizmet vererek insan yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Konvensiyonel inşaat sistemi ile imal edilen bloklarda; 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 3+1 dubleks daireler olmak üzere 5 farklı daire tipi bulunuyor. Bu daire tipleri de büyüklüklerine göre 26 farklı seçenek imkanı sunarak geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor.

Projede satışlar etaplama sistemi ile yapılacak ve her etapta sadece 95 adet daire yer alacak. Akbank konut kredisi imkanı ile yüzde 25 peşinat ve 10 yıla kadar uzanan bir vade ile ev sahibi olmak mümkün olacak.

Birinci etapta satışa sunulan daireler 58 m2 ile 219 m2 arasında değişiyor. Daire tiplerine göre metrekarelerde de farklı seçenekler var. 1+1 dairelerin büyüklüğü 58 – 95 m2 arasında, 2+1 dairelerin büyüklüğü 110 - 134 m2 arasında, 3+1 dairelerin büyüklüğü 152 - 171 m2 arasında, 4+1 dairelerin büyüklüğü 178 - 219 m2 arasında, 3+1 dubleks dairelerin büyüklüğü ise 164 - 178 m2 arasında değişiyor.

Bu farklı tip ve metrekarelerdeki dairelerin satış fiyatları ise 106.000 YTL ile 540.000 YTL arasında değişiyor. Satış fiyatlarında inşaat seviyesine göre de etaplama yapılacak. Tulip Turkuaz Projesi’nin ilk etabından yer alan kişiler fiyat avantajına da sahip olacak.

Bankalar ile yapılan kredi anlaşmaları itibariyle %0,99 faiz oranıyla 120 aya kadar kredi kullanılabilecek. Ayrıca TULIP bünyesinde 60 aya kadar % 25 peşinata ve uygun ödeme koşullarıyla özkaynaklarından finanse etmek suretiyle taksitlendirme yapılabilecek. Ayrıca kişiye özel ödeme planları da sunulacak. Projenin 2010’ sonunda sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Sayfa URL'si: