Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Torunlar’dan milli sporumuz güreşe tam destek - Basın Bülteni

Torunlar’dan milli sporumuz güreşe tam destek

Tarih: 11.11.2009
Torunlar Şirketler Grubu, Eylül ayında gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası’nda ülkemize altın madalya kazandıran güreşçilerimiz Selçuk Çebi ve Nazmi Avluca’nın başarılarını kutlamak amacıyla birer otomobil hediye etti. Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Mehmet Torun; “Milli sporumuz güreşe destek olmak, bu sporu yaşatmak ve gelecek nesillere sevdirmek önemli bir sorumluluktur ve bu alanda özel sektöre büyük görev düşmektedir” dedi.

Türkiye’de gıda ve gayrimenkul sektörünün öncü yatırımcılarından olan Torunlar Şirketler Grubu, geleneksel sporumuz güreşe tam destek veriyor. Torunlar Şirketler grubu, 2009 Dünya Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi altın madalyalarla gururlandıran güreşçilerimiz Selçuk Çebi ve Nazmi Avluca’ya 10 Kasım 2009 Salı günü Bursa’da düzenlenen törenle birer araba hediye ederek başarılarını kutladı.

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Mehmet Torun’un ev sahipliğinde Bursa Korupark AVM’de düzenlenen törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa protokolü, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Güreş Milli Takımları Genel Koordinatörü Ata Karataş, Eski Milli Güreşçi, Dünya Şampiyonu ve Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi Mustafa Dağıstanlı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Milli Güreşçilerimiz Gençler Avrupa Dünya ve Büyükler Dünya Şampiyonu Selçuk Çebi ve Avrupa Dünya Şampiyonu Olimpiyat 3. sü Nazmi Avluca ödüllerini Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Mehmet Torun’dan aldı. Törende bir konuşma yapan Mehmet Torun “Türkiye’yi ve milli sporumuz güreşi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden ve İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinleten altın madalyalı milli güreşçilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu ve gurunu yaşıyoruz. Milli sporumuz güreşe destek olmak, bu sporu yaşatmak ve gelecek nesillere sevdirmek önemli bir sorumluluktur ve bu alanda özel sektöre de büyük görev düşmektedir” dedi. Mehmet Torun, “Torunlar Şirketler Grubu olarak güreş sporunu teşvik etmek ve başarılı sporcularımızı daha fazla motive etmek amacıyla önümüzdeki dönemde üzerimize düşen sorumluğu yerine getirmek için çalışacağız” dedi.

Ödül töreninden konuşan Selçuk Çebi çok mutlu olduğunu ve başarılarının daimi olması için çalışacağını söyledi. Nazmi Avluca’da “Dünya şampiyonasına takım halinde şampiyon olduk ve bayrağımızı dalgalandırdık. Uluslararası spor karşılaşmalarında bu tip başarılar ülkemizin tanıtımı açısından oldukça ses getirmektedir. Milli sporumuz güreşe ve tüm sporcu arkadaşlarımıza verilen maddi manevi desteğin artarak devam etmesinin Türkiye’nin başarılarını daha da artıracağına inanıyorum. Bu desteği veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Eylül ayında Danimarka’nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 76 kiloda Selçuk Çebi ve grekoromen stilde 84 kiloda Nazmi Avluca ülkemize altın madalya kazandırmıştı.

Sayfa URL'si: