Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Torunlar GYO Deepo İstanbul ile Türkiye’de “Hibrit AVM“ modelini başlatıyor - Basın Bülteni

Torunlar GYO Deepo İstanbul ile Türkiye’de “Hibrit AVM“ modelini başlatıyor

Tarih: 19.08.2009
AVM sektöründe ülkemizin en büyük Türk yatırımcısı Torunlar GYO, 200 milyon dolarlık yatırım ile İstanbul’a iddialı bir giriş yapıyor. 87 bin metrekare kiralanabilir alanı ile “Deepo İstanbul” barındırdığı birçok ilk ile “Alışveriş ve Yaşama Dair Her Şeyi” aynı çatı altında buluşturacak. Haramidere’de yapımı devam eden “Deepo İstanbul”, Mayıs 2010’da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Torunlar GYO, alışveriş merkezi anlayışına ve İstanbul’un sosyal yaşamına yeni bir boyut kazandıracak Deepo İstanbul’u düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı. Haramidere’de yapımı devam eden “Deepo İstanbul”da düzenlenen basın toplantısına Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar GYO Genel Koordinatörü İlham Dündar ve Torunlar GYO Proje Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Yezdan Kanaat katıldı.

Basın toplantısında konuşan Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar GYO’nun mevcut ve geliştirilen projeleri ile ilgili bilgi verdi. Aziz Torun “Toplam 330,000 m² kapalı alan, 141,000 m² kiralanabilir alan, 81,000 m² satılabilir alan ve 1 milyar 250 milyon USD portföy büyüklüğü ile Torunlar GYO, sektörün öncü ve yenilikçi kuruluşlarından biridir” dedi. Perakende ve gayrimenkul sektörüne değer katacak projeler kazandırmak amacı ile yatırımına hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Aziz Torun, “2012 yılı sonuna kadar 1 milyar doların üzerinde yatırım yaparak, portföy büyüklüğümüzü 1.300,000 m² kapalı alana, 520,000 m² kiralanabilir alana ve 87,000 bin m² satılabilir alana yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Deepo İstanbul AVM sektöründe bir milad olacak”


Yapımına 2008 yılında başlanan Deepo İstanbul’un Mayıs 2010’da hizmete gireceğini belirten Aziz Torun, “Torunlar GYO’nun İstanbul’da AVM sektöründeki ilk yatırımı olan Deepo İstanbul, ‘alışveriş ve yaşama dair her şeyi’ aynı çatı altında buluşturarak, Türkiye’de Hibrit AVM dönemini başlatacak” dedi. Aziz Torun, “200 Milyon USD ile grubumuzun şuana kadarki en büyük AVM yatırımı da olan Deepo İstanbul, barındırdığı birçok yenilik ile sektöründe farklılaşacak ve milad olacak bir projedir” dedi.

Aziz Torun: AVM’lerin farklılaşması ve Markalaşması kaçınılmazdır

Perakende sektöründe yaşanan rekabetin artık alışveriş merkezlerine kaydığını vurgulayan Aziz Torun, “Alışveriş merkezlerinin lokasyonu, mimarisi ve konsepti ile farklılaşması ve markalaşması kaçınılmazdır. Bu eğilimin dışında kalan AVM’lerin uzun ömürlü olması düşünülemez” dedi. Torun, AVM’lerin sosyalleşme ve modernleşmenin yanı sıra bireylerin kent kültürüne adaptasyonunda çok önemli bir rehabilitasyon ve eğitim alanı olduğunu da belirtti.

Türkiye’nin İlk Snowpark’ı Deepo İstanbul’da

Deepo İstanbul projesi ile ilgili detaylı bilgi veren Torunlar GYO Proje Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Yezdan Kanaat ise projenin geniş bir ziyaretçi potansiyeline sahip olduğunu vurguladı. Yezdan Kanaat, “İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Haramidere’de, E-5 ve TEM otoyollarının kavşak noktasında bulunan Deepo İstanbul, ilk halkada yaklaşık 3.5 milyon, ikinci halkada ise 7 milyon kişiye hitap edebilecek özel bir lokasyonda yer almaktadır” dedi. İçinde 180 mağazanın yer alacağı vurgulayan Kanaat, projenin yalnızca bir alışveriş merkezi olarak değil yaşama dair tüm detayları barındıran bir çekim merkezi olarak tasarlandığını söyledi. Deepo İstanbul’un birçok ilki barındırdığını belirten Kanaat, “Deepo İstanbul içinde yer alan Türiye’nin ilk snow park’ında ziyaretçilerimiz dört mevsim kış sporlarının ve eğlencesinin keyfini yaşayabilecek. Türkiye’nin ilk temalı eğlence parkı, teşhir ve satış yapılabilen Garden Park’ta Deepo İstanbul’un sektöre kazandırdığı yenilikler arasında yer almaktadır” dedi.

Deepo İstanbul’da 11 metrelik aks genişliği ile perakende sektörüne de özel bir alan yaratıldığını vurgulan Yezdan Kanaat, projenin seyir terasları ve spor salonu, gösteri sanatları merkezi, okuma salonları ve uluslararası standarttaki bowling salonu ile farklı yaş grupları ve farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen sosyal bir mekân olarak tasarlandığını vurguladı.

Yeşil Bina Özelliğine Sahip “Deepo İstanbul” açık alış veriş sokağı ile ziyaretçilerine nefes aldıracak

Yezdan Kanaat, “Projeyi kapalı bölümlerinde gün ışığından maksimum yararlanmak, aydınlatma ve havalandırma sistemlerinde enerji tasarruf sağlamak amacı ile ‘yeşil bina’ olarak tasarladık. Deepo İstanbul kısmen açılıp kapanabilen bir tavan sistemine sahip olacak. Daha da önemli ve iddialı konsept vurgumuz ise üst çarşı katında üzeri tamamen açık alışveriş sokağının konumlandırılması. Bu özellik ile ziyaretçilerimize de doğal bir ortam sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

DEEPO İSTANBUL PROJE BİLGİLERİ

MAL SAHİBİ Torunlar GYO
PROJE GELİŞTİRME Torunlar GYO
PROJE YÖNETİM Torun Yapı
MİMARİ PROJE Dome Mimarlık
CEPHE VE İÇ TASARIM Chapman Taylor
PROJE BAŞLANGIÇ TARİHİ 2008, Temmuz
PROJE BİTİŞ TARİHİ 2010, Mayıs
İNŞAAT ALANI 235,000 m²
KİRALANABİLİR ALAN 87,000 m²
MAĞAZA SAYISI 180
OTOPARK KAPASİTESİ 2.600 araç
RESTAURANT, CAFE, FOOD COURT KAPASİTESİ 2.400 kişi

Sayfa URL'si: