Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Telekom sektöründe işe alımlar sürüyor - Basın Bülteni

Telekom sektöründe işe alımlar sürüyor

Tarih: 06.05.2009
Kariyer.net’in nisan ayı sonu istatistikleri, krize rağmen yatırımlarına devam eden telekomünikasyon sektörünün mart ayı itibarıyla eleman arayışını artırdığını ortaya koydu. Sektörde, aralık ve şubat aylarında kriz nedeniyle düşüş gösteren personel alım ilanları, durmayan yatırımlarla marttan itibaren %20 civarında arttı. Telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları ise ocak ayındaki ilanlara artış olarak yansıdı.

Online insan kaynakları alanının Türkiye’deki lideri Kariyer.net’in nisan sonu rakamları telekomünikasyon sektörünün yatırımlara ara vermemesinin personel arayışına nasıl yansıdığını ortaya koydu. Telekomünikasyon ana sektöründe yer alan tüm alt sektörlerde çıkılan ilan sayıları, kriz nedeniyle sayısı düşen ilanların sektörde durmayan yatırımlar nedeniyle mart ayı itibarıyla tekrar arttığını gösteriyor.

Kariyer.net’in nisan sonu grafiklerine göz atıldığında telekomünikasyon sektöründe yıl içerisinde ortalama 192 ilan seviyesinin korunduğu, yaz aylarında mevsimsel düşüşler yaşandığı görülüyor. Ekonomik krizin etkisi de aralık ve şubat aylarındaki ilan sayılarında fark edilebiliyor.

Telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları için açılan personel alım ilanlarının, özellikle ocak ayında sektör ilan payını canlandırdığı görülüyor.

Ocak ayında çıkılan bu ilanların, başvuru sayısında %61’lik bir artış sağladığı da “Telekom Sektörü Başvuru Sayıları” grafiğinde net olarak izleniyor. Şubat sonrası aylardaki artış ise, hem telekomünikasyon sektörünün yatırımları hem de krize bağlı olarak ilan sayılarının azalmasının başvuru sayılarına artış olarak yansıması ile ilgili.

Sayfa URL'si: