Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Tansel Baybara İmzalı Ürünler Özel Bir Etkinlikle Satışa Çıkıyor - Basın Bülteni

Tansel Baybara İmzalı Ürünler Özel Bir Etkinlikle Satışa Çıkıyor

Tarih: 25.10.2016

Tasarımcı Tansel Baybara imzalı dekor ürünleri ve aksesuarlar, bir garage sale etkinliği kapsamında tasarım meraklılarıyla buluşacak. 2013 yılında kurduğu Tasarım Hikayecisi adı altında takı, aksesuar ve dekor gibi geniş yelpazede özgün ürün tasarlayan Tansel Baybara, bu ürünleri 28-29-30 Ekim’de 10:00-19:30 saatleri arasında Dolapdere’deki showroom’unda düzenleyeceği bir etkinlikle satışa çıkaracak. Etkinlikte bu yaz için hazırlanan peştamaller ve Diplomatic Heritage koleksiyonu da yer alacak. Tansel Baybara, ürünlerin satışından elde ettiği gelirin yüzde 15'ini, kuruluşundan bu yana destek verdiği Mardinli kadınların oluşturduğu Hayatım Yenibahar'a bağışlayacak


Tasarımcı Tansel Baybara’nın 2013 yılında kurduğu Tasarım Hikayecisi adı altında ürettiği takı, aksesuar ve dekor ürünler özel bir etkinlik kapsamında tasarımseverlerle buluşuyor. 28-29-30 Ekim’de 10:00-19:30 saatleri arasında Tansel Baybara’nın Dolapdere’deki showroom’unda gerçekleşecek garage sale etkinliğinde, Tansel Baybara’nın bu yaz için hazırladığı peştamaller ve Diplomatic Heritage koleksiyonu başta olmak üzere pek çok ürün çok özel fiyatlarla satışa sunulacak. Etkinlikte, Tansel Baybara’nın kuruluşundan beri destek verdiği Mardinli kadınların kurduğu Hayatım Yenibahar projesinin ürünleri de satılacak. Tansel Baybara kendi ürünlerinin satışından elde ettiği gelirin yüzde 15’ini Hayatım Yenibahar’a bağışlayacak.


Geleneksel dokunun izleri

Tasarımın kalbinde el işçiliği, fikri haklara saygı ve geleneklerin kuşaklara aktarılması olduğuna inanan Tansel Baybara/Tasarım Hikayecisi’nin peştamal koleksiyonunda kara tezgahlarda dokunan çizgili ve desenli ürünler öne çıkıyor. Koleksiyonda yer alan çizgili peştamallerin yanı sıra Mardin’in çok kültürlü ruhuna davet eden, Rumi deseni, Hamsa sembolü ve tavus kuşu baskılarının olduğu peştamaller de bulunuyor. Hamam ritüelinden çıkan peştamal; banyo, sauna, havuz, plaj ve spor salonlarında da rahatlıkla kullanılabiliyor.


Mardinli kadınların el emeği


Tansel Baybara’nın özellikle geleneksel üretimi canlandırmak için yarattığı Diplomatic Heritage Koleksiyonu da insanlığın kültürel mirasından ilham alan aksesuar, hediyelik ve dekor ürünlerinden oluşuyor. Takı ve aksesuarın dışında, ikat yastık, bench ve not defteri gibi ürünler de bulunuyor.

Hayatım Yenibahar’da ise Mardinli kadınların ürettiği oya, kolye ve aksesuarlar yer alıyor. Bölgede yaşanan olumsuz gelişmeler sonucu ekonomik hayatın durma noktasına geldiği Mardin’de kadınlar, çalışmalarıyla umut vaat ediyor. Mardinli kadınların Instagram’da başlattığı Hayatım Yenibahar Mutfağı’ndan projesi kapsamında satışa sunulan doğal ve lezzetli yerel ürünler de garage sale etkinliğinde olacak.


Tansel Baybara/Tasarım Hikayecisi Garage Sale Etkinliği

Tarih: 28-29-30 Ekim

Saat: 10:00 - 19:30

Adres: İnönü Mahallesi, Elmadağ Caddesi No:81 34373 Şişli, İstanbul / Türkiye


Facebook.com/Hayatimyenibahar ve Instagram.com/Hayatimyenibahar adreslerinden ürünlere ulaşabilmek mümkün


Sosyal Medya Takibi için:

Facebook.com/Tanselbaybara

Instagram.com/Tanselbaybara

Facebook.com/Hayatimyenibahar

Instagram.com/HayatimyenibaharSektörler:
Etiketler: Tansel Baybara , Etkinlik
Sayfa URL'si: