Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Sofra Sanatının Öncüsü Hisar’dan Yılbaşı Sofralarınız İçin Küçük İpuçları - Basın Bülteni

Sofra Sanatının Öncüsü Hisar’dan Yılbaşı Sofralarınız İçin Küçük İpuçları

Tarih: 21.12.2009
Estetik, güzellik ve kullanışlılıktan taviz vermeyen tasarımları ile hayata renk ve lezzet katan Hisar’dan yılbaşı sofralarınız için planlar yaptığınız şu günlerde size özel küçük ipuçları…

Sevdiklerinizle birlikte çok uzun saatler geçirdiğiniz bir yerdir yılbaşı sofrası. Ve bu sofra sizi tanımlayan, konuklarınıza gösterdiğiniz özeni gösteren en önemli araçtır. İşte bu özel gün için sofralarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken püf noktalar.

İyi bir yılbaşı sofrası her şeyden önce iyi bir masa örtüsü ve ranner seçimiyle başlar. Beyaz, krem tonlarında açık renk bir masa örtüsü ise seçiminiz, üzerine kullanacağınız ranner’ları tam zıt renkler olan koyu tonlardan tercih etmelisiniz.

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi ve masanızı yeni yıla girerken ışıl ışıl aydınlatacak olan mumları da yılbaşı masanızda ihmal etmeyin. Mum renklerini sofranızda kullandığınız ana tonlardan seçin, örneğin altın yaldızlı bir yemek takımı ise tercihiniz, o halde mumlarınızda altın yaldız renginde olmalı. Özel mumluklar içerisinde sergileyeceğiniz mumlarınız sofranızdaki görkemi artıracaktır.

Sofranızdaki yemek takımları seçiminizi de masanızın ölçüsüne uygun şekilde yapmalısınız. Eğer masanız küçük ise, dikdörtgen takımlar yerine kare ve yuvarlak takımları tercih etmelisiniz. Masanızda gümüş çatal bıçak takımı kullanacaksanız eğer, tabaklarınızın da gümüş yaldızlı olması sofranızdaki uyumu yansıtacaktır.

Masanızdaki aksesuarların uyum içinde olması da özenli ve iyi hazırlanmış bir sofra için en temel şarttır. İşte bu nedenle sofranızın tamamlayıcısı olan peçeteleri, sofranızın temasına uygun peçeteliklerle zenginleştirebilirsiniz.

Sofranıza ışıltılı pullar, boncuklar veya kristal taşlar serperek hareket de katmanız mümkün. Ancak unutmayın ki bu süsleri fazla kullandığınızda sofranız göz yorucu olabilir. Aynı şekilde çiçekler de yılbaşı sofralarınıza farklı bir güzellik ve tazelik katacaktır ancak uzun boylu çiçekler yerine kısa ve minik çiçek demetlerini kullanırsanız, yılbaşı sofranızdaki misafirlerinizin birbirlerini görmesine engel olmazsınız.

Sofra kurmak bir sanattır.
Ayrıntılı Bilgi İçin: Zübeyde Turgut / Haber Atölyesi / 0216 463 07 92 / 0533 953 78 57

Etiketler: hisar , mum , lezzet
Sayfa URL'si: