Şişli Belediyesi ve Arel Üniversitesi Öğrencileri, Down Cafe’deki Çocuklar için Bir araya Geldi

Tarih: 26.12.2011

Şişli Belediyesi ve İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında down sendromlu gençler ve aileleriyle buluştu. NEKSAV Özel Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleşen buluşmaya Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Kahraman Eroğlu da katıldı.

İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin sürdürdüğü “Bireysel Sorumluluktan Toplumsal Sorumluluğa” isimli sosyal sorumluluk kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor. Projelendirme, planlama, yürütme, değerlendirme ve basın tanıtımına kadar her aşamanın öğrencilerce yürütüldüğü kampanyaların biri daha “ Özel Çocuk, Özel Aile, Özel Sohbet ” sloganıyla hayata geçirildi.

Down sendromlu gençlerin kendilerine olan özgüvenini ve sosyal yaşamın bir parçası oldukları konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak, hem onların hem de ailelerinin sorunlarını daha yakından tanımak amacıyla düzenlenen etkinlik, Şişli Belediyesi Aile ve Çocuk Sağlığı Merkezi’ne bağlı Down Cafe’de gerçekleşti.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu’nun da katıldığı etkinlikte NEKSAV Özel Eğitim Merkezi’nden gelen eğitim uzmanlarının sunumları ve uzman-aile görüşmeleri de yer aldı. Etkinlikte Down Cafe servis elemanları da down sendromlu gençlerdi. Toplumda yer almanın, sosyal hayata katılmanın mutluluğunu taşıyan zihinsel engelli ve down’lu gençler etkinlik boyunca katılımcıların ikramlarıyla ilgilendiler.

Sektörler:
Sayfa URL'si: