Sinpaş IYK 7. İstanbul Boğaz Yat Yarışı Heyecanı Başlıyor

Tarih: 04.05.2010
İstanbul Yelken Kulübü ile, bu yıl yedincisi düzenlenen boğaz yat yarışının sponsoru Sinpaş.

“Sinpaş IYK 7. İstanbul Boğaz Yat Yarışı” 8 Mayıs tarihinde İstanbul Boğazı’nda yapılacak.

Yılın en bol manevralı ve en hareketli yarışı olan Sinpaş IYK 7. İstanbul Boğaz Yat Yarışı heyecanı başlıyor. Türkiye’nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City ile İstanbul Boğazı ve çevresindeki semtleri modern mimari ile Küçükçekmece’de yeniden yorumlayan Sinpaş, İstanbul Boğaz Yat Yarışının sponsorluğu ile yelken sporunun ülkemizde gelişmesine öncülük ediyor.

8 Mayıs Cumartesi Günü Galatasaray Adası önünden, Çırağan Sarayı istikametinde startı verilecek olan yarış, Anadolu Kavağı’ndaki Boğaz Komutanlığı’nda sona erecek. 80 yarış teknesinin ve 12 one design teknenin katılacağı yarışta Sinpaş teknesinde Ümit Arca ve ekibi yarışıyor olacak.

Sinpaş Grubu iştiraklerinden Yapımek A.Ş.’nin Genel Müdürü olan Ümit Arca, 30 senelik yelken geçmişine sahip. Optimist sınıfı ve Lazer takımında Türkiye dereceleri ve Marmara Grup Birincilikleri olan Arca ile birlikte Ensar Çelik, Murat Çelik, Mustafa Çelik ve Şeyma Çelik yarışacak.

Sinpaş teknesinin hedefi şirketler kupasında ve Türkiye genelinde yelken sporuna katkıda bulunmak ve dünyada yeni bir sınıf olan Platu 25 one design tekneleri Türkiye’ye kazandırmak.
Sayfa URL'si: