Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Shell & Turcas ın Yeni Ceo su Jacek Dzıembaj Oldu - Basın Bülteni

Shell & Turcas ın Yeni Ceo su Jacek Dzıembaj Oldu

Tarih: 10.05.2011
Shell&Turcas Petrol A.Ş.’nin CEO ve Perakende Genel Müdürlüğü görevine Jacek Dziembaj atandı. Türkiye’deki yeni görevin, 2006 yılından beri bu sorumluluğu üstlenen George Spanoudis’ten devralan Dziembaj, şirketin başarılarını daha da ileriye taşımak için çalışacağını söyledi.

Shell bünyesinde daha önce Shell Neft LLc’nin Genel Müdürlüğü ile Shell’in Rusya ve Orta&Doğu Avrupa Bölgesi Madeni Yağlar Genel Müdürlüğü görevlerini başarıyla tamamlayan Jacek Dziembaj, büyümekte olan pazarlara ilişkin geniş bir deneyim ve birikime sahip bulunuyor. Shell & Turcas’ın yeni lideri olarak atanmış olmaktan gurur duyduğunu belirten Dziembaj, şunları söyledi:

“Shell & Turcas, geniş bayi ağı, güçlü marka imajı, yüksek itibarı, profesyonel insan kaynağı, dünya standartlarındaki ürün ve hizmetleriyle, paydaşlarına, ortaklarına ve müşterilerine katma değer sağlayacak ve büyümesini artıracak yeni fırsatları en iyi şekilde değerlendirecek bir konuma sahip. Kişisel olarak bu başarılı takıma katılmaktan büyük heyecan duyuyorum. Ailem de, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da yaşayacağı için çok mutlu.”

Görevini devreden George Spanoudis ise, Shell & Turcas’ın 2006’daki başarılı birleşmeden sonra, son beş yılda en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak, gelişmekte olan pazarlar için global bir model oluşturduğunu vurguladı. Spanoudis, şöyle konuştu:

“Şirketin mevcut rekabetçi pozisyonu, takım ruhu ve profesyonelliği, başarıları daha da ileriye taşımakta çok önemli bir temel olacaktır. Yönetim Kurulu’na, verdiği aralıksız destek, hissedarlarımıza gösterdikleri güven, çalışanlara ise başarımıza sağladıkları katkı için çok teşekkür ediyorum. El birliğiyle, Türkiye’nin başarısını, hepimizin gurur duyduğu global bir başarı hikayesine dönüştürdük.”

Jacek Dziembaj hakkında

Jacek Dziembaj, Polonya’da Krakow Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Washington John Hopkins Üniversitesi’nde, İleri Uluslararası Çalışmalar dalında lisansüstü eğitimini tamamladı. Dziembaj kariyerine bir Amerikan hukuk firmasının Varşova bürosunda başladı. 1993 yılında Shell’e katılarak, şirketin Polonya’daki organizasyonunun kuruluşunda görev aldı. Son 18 yıldır büyüyen ve yeni girilen pazarlarda çeşitli iş kollarının yönetimini yürüterek, bu alanda geniş bir deneyim birikimi kazandı. Polonya, Paraguay, İngiltere, Orta ve Doğu Avrupa ile Rusya’da çalıştı. Son 8 yıllık çalışma yaşamında Rusya, Ukrayna, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde üst düzey yöneticilik yaptı. Ayrıca 2009’dan bu yana CEE bölgesinin Dağıtım ve Pazarlama Üst Düzey Yöneticilik görevini yürütüyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Dziembaj Lehçe, Rusça, İspanyolca ve İngilizce biliyor.

Dziembaj yeni görevinde Shell & Turcas’ın müşterilerine ihtiyacı olan en kaliteli ürün ve en iyi hizmeti sunmasını sağlayarak bölgede daha da büyümesine liderlik edecek.

George Spanoudis Hakkında

1991’de katıldığı Royal Dutch Shell’de çok çeşitli görevlerde bulunan George Spanoudis, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda karmaşık yapılı işkollarında yöneticilik yaptı, büyüme ve yeniden yapılandırma süreçlerini yönetti. Ayrıca kurumsal strateji, birleşme ve satın almalar, entegrasyon, kurumsal yeniden yapılandırma, şirket devirleri, perakende kanal yönetimi, ağ geliştirme, satış ve pazarlama alanlarında deneyim kazandı. Amerika’da eğitim gören Spanoudis, son otuz yılda Avrupa, Amerika ve Asya’da yaşadı.

Avrupa’da Portföy Projeleri Genel Müdürlüğü sırasında, 2001 yılında Türkiye’ye odaklandı. Shell Türkiye ile Turcas Petrol’ün birleşmesinde, anlaşmaya yönelik görüşmelere, yasal sürece, geçiş ve entegrasyon süreçlerine liderlik etti. 2006 yılında Shell & Turcas Ortak Girişim Şirketi’nin CEO’su olarak atandı. Perakende satışlar, pazarlama ve dağıtım işkollarında hızlı bir büyüme gösteren şirket bu dönemde, global, ulusal ve Shell Grubu düzeyinde, birleşme ve entegrasyon alanında dünya standartlarında bir model olarak saygınlık kazandı. 2005 yılında Grup Başkanı’nın Üstün Liderlik ve Başarı Ödülü’nü kazandı. Shell & Turcas Grup içinde performans ve mükemmeliyet alanlarında 25 ödüle ve İSEÇ alanında Grup Başkanı’nın ödülüne layık görüldü.

Shell & Turcas hakkında

Türkiye’nin 6. büyük şirketi konumunda olan Shell & Turcas, ülkenin en büyük ihracatçılarından biridir. 2010 yılında AON Hewitt’in araştırmasına göre Türkiye’nin en iyi 5 işvereni arasında yer almaktadır. Capital dergisinin yürütmekte olduğu anket sonuçlarına göre, son sekiz yıldır üst üste sektörünün en beğenilen şirketi, 2010’da En Beğenilen Perakende şirketi seçilmiştir. Türkiye Kalite Derneği KalDer tarafından da en yüksek müşteri memnuniyetini gerçekleştiren şirket olarak ilan edilmiştir. MediaCat dergisinin araştırmasında Türkiye’nin 1 numaralı markası, AC Nielsen araştırmasında da sektörde “En Tanınmış Marka” olarak belirlenmiştir. “Fark Yaratan İnsandır” programı kapsamında, 2010 yılında 60 ülkedeki 14 bin Shell istasyonu arasından “En İyi İstasyon” Shell & Turcas bünyesinden seçilmiştir. Yüksek risk kültürü koşullarında üstün İş Sağlığı, Emniyet ve Çevre standartları sergileyerek, trafik kazalarında büyük bir azalma sağlamıştır. Shell’in öncülük ettiği yenilikçi Taşıt Tanıma Sistemi şu anda 300 bin araçtan oluşan Türkiye’nin en büyük kurumsal filosuna hizmet vermektedir. Şirketin sadakat kartı platformu Shell Club Smart Card Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir ve 2,5 milyon müşterisiyle sektörde liderdir.


Sektörler:
Etiketler: Shell , & , Turcas , ın , Yeni , Ceo , su , Jacek , Dzıembaj , Oldu
Sayfa URL'si: