Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekledi: - Basın Bülteni

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekledi:

Tarih: 26.04.2011
Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, lojistik sektöründe dünyanın en iyi eğitim kurumu Zaragoza Üniversitesi MIT - Zaragoza Uluslararası Lojistik Programı ile işbirliği anlaşması imzaladı. Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de lojistik eğitimine yeni bir boyut getirmesi hedeflenen projenin imza töreni, 26 Nisan 2011 Salı günü, Sabancı Üniversitesi kampüsünde gerçekleşti.

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nihat Berker ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nakiye Boyacıgiller’in ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Zaragoza Lojistik Merkezi Direktörü Prof. Santiago Kraiselburd de katıldı.Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nakiye Boyacıgiller konuşmasında, MIT-Zaragoza Uluslararası Lojistik Programı’nın, Güneydoğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde işbirliği içinde olduğu tek üniversitenin Sabancı Üniversitesi olduğunu belirtti. Boyacıgiller, “Yaptığımız değerlendirmede, programın Avrupa lojistik yapılanmasındaki önemi ve bilinirliği, MIT’nin Zaragoza Lojistik Merkezi’ne olan katkısı ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi olarak MIT ile eş-marka yaratma konusundaki önceliklerimiz ön plana çıktı ve işbirliğinin faydalı olacağına karar verildi” dedi.Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, Ocak ayında da MIT Sloan School of Management ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bu yeni anlaşma da Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nin uluslararasılaşma hedefleri dahilinde önemli bir adım oluşturuyor.

Santiago Kraiselburd: “Ortak program Türkiye’nin Avrupa lojistik sektörüne daha fazla entegrasyonu adına önemli bir adım”

İmza töreninde, Zaragoza Lojistik Merkezi Direktörü Prof. Santiago Kraiselburd “Tedarik Zinciri Yönetiminde Değer Yaratmak” (Creating Value in Supply Chain Management) başlıklı bir konuşma yaptı. Tedarik zinciri yönetiminin interdisipliner bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Kraiselburd konuşmasında, tedarik zinciri ve envanter yönetiminin şirket değerine katkılarından bahsetti. Santiago Kraisleburd, ticaretin gelişmesiyle tedarik zinciri ihtiyacının arttığının da altını çizdi. Politik ve ekonomik gelişmeler ile doğal afetler pek çok nedenle tedarik zincirinde kesintiler olduğunu vurgulayan Kraiselburd, gerçek iş modellerinden örnekler vererek değerlendirme yaptı.


Sektör temsilcilerinden gelen soruları da yanıtlayan Santiago Kraiselburd, bu işbirliği sayesinde Türkiye’nin Avrupa lojistik sektörüne daha fazla entegrasyonu adına önemli bir adım olduğunu söyledi.Sektörler:
Etiketler: sabanci , universite , is , birligi , lojistik
Sayfa URL'si: