Quo Vadis, defterde bir Fransız klasiği

Tarih: 07.12.2011
Quo Vadis, Latince 'Nereye gidiyorsun?’ anlamına geliyor. Kırtasiye dünyasında ise Quo Vadis ‘En yüksek kalite’ demek. Quo Vadis, ajanda ve defter üreten bir Fransız markası. 70’i aşkın ülkede yüz binlerce hayranı var. Beyoğlu’nun 20 yıllık kitapçısı Mephisto’daQuo Vadis’in neredeyse tüm modellerini bulmak mümkün. Mephisto, önümüzdeki aylarda markanın ülke çapında dağıtımını üstlenerek defter tutkunlarının, dünya çapında tanınan bir Fransız klasiğiyle tanışmasını sağlayacak.

Quo Vadis haklı ününü öncelikle yüksek kalitede kağıt kullanmasına borçlu. Fildişi rengi, pürüzsüz, saten kağıtlar üzerinde kalem adeta dans ediyor ve yazmak bir eğlenceye dönüşüyor.Mürekkebin kağıda bulaşması, arka sayfaya geçmesi mümkün değil. Bu özel kağıtlar asitsiz ve geri dönüşümlü. Defterlerin tasarımı klasik çizgiyi sevenlere göre. Dikiş cilt uzun ömürlü ve estetik çizgilere sahip. Defterlerin üzerindeki etiketlerde kağıdın cinsinden gramajına, içeriğinden kapakta kullanılan malzemeye ve boyuta kadar tüm özellikler belirtilmiş.

Quo Vadis’in çeşitli model ve boyutta defterleri toplantı notları tutmak, yorumları kaydetmek, gezi anılarını yazmak, çizimleri saklamak ve günlük tutmak için ideal. Ajandalar da gerek işlevsel tasarımları gerek kalitesiyle iş dünyasına yön verenlerin vazgeçilmezi. Ajandaların masa için olanından cebe sığabilecek kadar çok çeşidi var.

Çevre yönetimine katkıda bulunmayı misyon edinen Quo Vadis, kontrol altındaki sürdürülebilir ormanlar için ağaçlandırma kampanyalarına destek oluyor. Bunun için Nijer’de 100 bin ağaçlık orman kampanyasına tüketicilerini de dahil ediyor. Örneğin, bir Habana defter alarak bir Quo Vadis ağacına sponsor oluyorsunuz. Markanın zengin ürün gamında Ekolojik Defterler ise ayrı bir öneme sahip. Çevreye saygılı bu defterler albenili ve kullanışlı. Quo Vadis defter ve ajandaları 14,90 TL ile 95,00 TL fiyat aralığında satılıyor.

Tabletlerin karşısına çıkarılabilecek çok az defter var ve Quo Vadis bunların başında geliyor. Şarj edilmesi de gerekmiyor!

Sayfa URL'si: