Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Pronet Kameram ile gözünüz arkada kalmıyor - Basın Bülteni

Pronet Kameram ile gözünüz arkada kalmıyor

Tarih: 26.09.2011
Türkiye’nin lider güvenlik firması Pronet Güvenlik, ev ya da işyerini cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla uzaktan izleme fırsatı sunan Pronet Kameram hizmeti ile pahalı kamera sistemlerine etkin ve kaliteli bir alternatif sunuyor. Pronet Kameram hizmetinin kurulumu için tek gereken şey ise sadece bir internet bağlantısı. Ortamdaki hareketi otomatik olarak algılayan Pronet Kameram, görüntüleri kaydederek Pronet Güvenlik’in kendi merkezindeki sunucusunda saklıyor. Kullanıcılar, Pronet Kameram’ın görüntülerine cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla her yerden ulaşabiliyor.

Türkiye’de 95.000’i aşkın ev ve işyerinin güvenliğini sağlayan Pronet Güvenlik’in Pronet Kameram hizmeti ile gözünüz arkada kalmıyor. Pronet Kameram, pahalı kamera sistemlerine kaliteli bir alternatif olarak öne çıkıyor. Dışarıda oldukları zamanlarda evlerini gözlemek ya da işyerinde neler olup bittiğini izlemek isteyen kişiler için oluşturulmuş olan Pronet Kameram, en yeni teknolojileri kullanılan bir hizmet. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıma uygun olan Pronet Kameram, video oynatabilen bir cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden mekanların takip edilmesini sağlıyor. Bütünüyle kullanıcı dostu bir sisteme sahip olan ve kullanım kolaylığı sunan Pronet Kameram’dan herkes rahatlıkla yararlanabiliyor.

Pronet Kameram hizmeti, evdeki çocuğunu ve bakıcıyı ev dışındayken izlemek isteyen ebeveynler, birden fazla lokasyonda şubesi bulunan küçük işyerleri ve mağazalar ile birbirinden çok uzak lokasyonlarda bulunan işletmeler için ideal bir çözüm. Pronet Kameram, birden fazla işyeri bulunan kurumlar için de son derece uygun maliyetli bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Tüm işyerlerini uzaktan izlemek isteyen kurumlar Pronet Kameram sayesinde hem kurulum hem de kullanım anlamında yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalmadan, etkili ve yüksek teknolojiye sahip bir çözümden yararlanmanın avantajını yaşıyorlar.

Akıllı teknolojiyle gelen güvenlik

Pronet Güvenlik’in yenilikçi hizmeti Pronet Kameram’dan yararlanmak için internet bağlantısı yeterli oluyor. Kameranız mekandaki internet bağlantınız üzerinden çalışıyor. Üstelik Pronet Kameram’ın akıllı teknolojisi sayesinde abonenin sahip olduğu internet bağlantısı üzerinde herhangi bir teknik ayarlama yapılmasına da gerek olmuyor. Kameralar kurulduktan sonra Pronet Kameram mekandaki hareketi algılayarak merkezi sunucu üzerine kaydediyor. Aboneler kendilerine özel kullanıcı adı ve şifresiyle Pronet Kameram sitesine bağlanarak görüntüleri diledikleri zaman kolaylıkla izleyebiliyorlar. Pronet Kameram aboneleri dilerlerse sisteme bağlanarak görüntüleri canlı olarak da takip edebiliyorlar.

Abonelik hizmetinin bir parçası olarak kişiler, kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreleri ile girdikleri internet sitesi üzerindeki ekranlardan evlerini ya da işyerlerini izleyebiliyorlar. Ayrıca bir kullanıcı, 2x2, 3x3, 4x4 veya 5x5 şeklinde bölünebilen ekran üzerinde birden fazla görüntüyü aynı anda görebiliyor ya da herhangi bir kamerayı tam ekran olarak izleyebiliyor. Bir diğer ifadeyle, farklı kameraların olduğu her mekanı aynı anda görme şansı bulunuyor. Daha da önemlisi aboneler, bu görüntüleri 3G uyumlu cep telefonları ya da video oynatabilen PDA’leri üzerinden de izleyebiliyorlar. Pronet Kameram, her an her yerde ve gönül rahatlığıyla evdeki bakıcıyı ya da farklı ofislerde devam eden iş süreçlerinin takibini yapmak isteyenler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Esnek hizmet seçenekleri

İhtiyaca göre esnek bir şekilde alınabilen Pronet Kameram hizmeti aboneliğinde gerektiği kadar kamera gerektiği kadar kullanıcı tarafından izlenebilirken, görüntü depolama kapasitesi, sunucu kapasitesi ve gereken bant genişliği de ihtiyaca göre ayarlanabiliyor. Ayrıca Pronet Kameram hizmetinden yararlanmak için tüm kameraların aynı mekanda olması da gerekmiyor. İsteyen kişi, bir kamerasını Ortaköy’deki dükkanına taktırırken, diğerini de Ataköy’dekine kurabiliyor. Dahası, aynı kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yaparak her iki mekanını da izleyebiliyor.

Saklanabilen görüntüler

Pronet Kameram hizmetinde, kameralar mekanda bir hareket olması halinde 60 saniye süreyle kayda başlıyor ve bu görüntüler merkezi olarak depolanıyor. 30 saniyelik süre içerisinde başka bir hareket daha algılanırsa bu süre 30 saniye daha artarak devam ediyor. Kullanıcı kolaylığına sahip olan arayüz sayesinde aboneler, web sitesi üzerinde kaydedilen görüntüleri kayıt tarihine göre listeleyebiliyor veya kayıt saati ya da gününe göre arama yapılabiliyorlar. Dahası kullanıcı dilerse kaydedilen bu görüntüleri klipler halinde bilgisayarına ya da harici belleğe kopyalayabiliyor. Kayıtlar, yeni bir yazılım yüklemeye gerek olmadan, her bilgisayarda bulunabilen Quicktime ya da Windows Media Player programlarıyla izlenebiliyor.

Pronet Kameram sistemi üzerinde bulunan canlı görüntülere cep telefonundan ulaşmak mümkün. Canlı görüntülere yüksek performansla ulaşmak için cep telefonlarının Wi-Fi veya 3G ile ağa bağlanıyor olması gerekiyor. EDGE veya GPRS destekli bağlantılarda görüntü akışı daha yavaş olarak gerçekleşiyor.

Kullanıcıların eski kayıt görüntülerini izleyebilmek için ise iPhone kullanıcısı olması ve Pronet Kameram iPhone uygulamasını (e-kameram) cihazına yüklemiş olması gerekiyor.

Pronet Kameram sisteminde kullanılan kameraların tümü harekete duyarlı olma özelliği taşıyor. Kameralar hareketi algılayıp kayda başladığı anda, otomatik olarak gönderilen e-posta mesajlarıyla abonelere bilgi veriliyor.

Pronet Kameram Aboneliği

Pronet Kameram hizmetinde aylık abonelik bedeli, kullanılacak olan kamera sayısına bağlı olarak değişiyor. Pronet Kameram aboneliğinde, dekoratif ihtiyaçlar da düşünülerek kablolu ve kablosuz abonelik seçenekleri de sunuluyor. Pronet Kameram abonelik paketi kapsamında kamera sistemi donanımı, online işlem merkezi aboneliği, online teknik servis ve abonelik süresince ürün garantisi yer alıyor.

Sektörler:
Sayfa URL'si: