Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Pronet Güvenlik Salto kurum içi güvenlikte yeni bir sayfa açıyor - Basın Bülteni

Pronet Güvenlik Salto kurum içi güvenlikte yeni bir sayfa açıyor

Tarih: 14.05.2011
Salto’nun erişim kontrol sistemleriyle yüz binlerce kullanıcı ağ üzerinden aynı anda yönetilebiliyor

Pronet, erişim güvenliği için Heathrow Havaalanı, Oxford Üniversitesi ve T-mobile gibi kurumların tercih ettiği Salto Erişim Kontrol Sistemleri’ni Türkiye’ye getirdi. Aynı anda yüz binlerce kullanıcı ve kapıyı yönetme imkanı veren ileri teknoloji ürünü Salto çözümleri, büyük tesislerde kapı kilitlerinin kontrolünü ele alıyor. Metal anahtar ve sıradan elektronik kilit kullanımını ortadan kaldıran sistem, böylece binlerce çalışanın her birisinin hangi kapıyı açıp açamayacağını kablosuz ağ üzerinden kontrol etme imkanı veriyor. Salto, her odaya giriş çıkışı kayıt altına aldığından kurum içi güvenliği üst noktaya çıkartıyor.

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, erişim güvenliği için Heathrow Havaalanı, Oxford Üniversitesi ve T-mobile gibi kurumların tercih ettiği son teknoloji ürünü Salto Erişim Kontrol Sistemleri’ni Türkiye’ye getirdi. Aynı anda yüz binlerce kullanıcı ve kapıyı yönetme imkanı veren Salto teknolojileri, büyük tesislerde kapı kilitlerinin kontrolünü ele alıyor. Metal anahtar kullanımını ortadan kaldıran sistem, böylece binlerce çalışanın her birisinin hangi kapıyı açıp açmayacağını anında ve kablosuz olarak kontrol etme imkanı veriyor. Bu sayede her çalışanın hangi bölüme girebileceği, hatta hangi toplantı salonunu hangi saat aralığında kullanabileceği kolayca belirlenebiliyor. Kimin gün içinde hangi ofise, odaya girdiğinin kayıt altında tutulmasıyla da kurum için güvenliği üst noktada tutmak mümkün oluyor. Üstelik kurumun güvenlik birimleri tüm bunları tek bir erişim kontrol sistemi üzerinden uzaktan, kablosuz olarak belirleyip değiştirebiliyor.

Kurum içi güvenliği kontrol altına alıyor

Salto Erişim Kontrol Sistemleri, anahtar kartı, ağ bağlantılı kilitler, entegre erişim kontrol yazılımı, şifreleme cihazı ve çevrimiçi erişim kontrolü Hotspot cihazından (duvar okuyucularından) oluşuyor.

Büyük şirketlerin bir erisim kontrol sisteminden beklediği her şeyi içeren Salto Erişim Kontrol Sistemleri, sınırsız denetim izinden dinamik erişim profili değişikliklerine, takvim ve mesai kontrolünden davetsiz misafir alarmına, hatta otomatik kayıp anahtar kart iptaline sıradan elektronik kilitlerde bulunmayan çok sayıda ileri teknoloji özelliklerine sahip.

Şirketler son teknoloji ile korunuyor

Salto’nun patentli ağ bağlantılı kilitlerinin şirketlere sağladığı en önemli fayda, erişim ayrıcalıklarındaki değişikliklerin otomatik olarak, uzaktan yapılabilmesi. Eski sistemlerde tüm elektronik kilitlerin elle yeniden programlanmasının gerekmesi küçük sistemler için sorun olmasa da, elli ve üzeri kilitli daha büyük sistemler için kurumları sıkıntıya sokan bir durum oluşturuyor; dahası güvenlik seviyesini de aşağılara çekiyor. Salto’nun ağ bağlantılı kilitleri ise bağımsız ve “kablo çekilmiş” donanımın tek bir güçlü erişim kontrol sisteminde bilgisayar yönetimi ve sistem bakımına izin vererek her iki dünyanın da en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Kurulum için ne pahalı kablolar ne de WIFI altyapısı gerekiyor. Kilitler, ağ olarak anahtar kartlarını kullanarak merkezi kontrol bilgisayarı ile iletişim kurabiliyor.

Salto’nun son teknoloji ürünü ağ bağlantılı erişim kontrol sistemi, ilk olarak 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen 34. Uluslararası Yapı ve Fuarı’ndaki Pronet standında tanıtıldı.

Sektörler:
Sayfa URL'si: