Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Özyeğin Üniversitesi, 2011 2012 yeni lisans programlarını tanıttı - Basın Bülteni

Özyeğin Üniversitesi, 2011 2012 yeni lisans programlarını tanıttı

Tarih: 12.07.2011
Özyeğin Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılına altı yeni lisans programıyla gireceğini duyurdu. Türkiye’nin ilk Girişimcilik lisans programının yanı sıra Bankacılık ve Finans lisans programını açacak olan Özyeğin Üniversitesi, bunun yanı sıra Hukuk, Psikoloji, İktisat ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümleriyle de iddialı. Tüm öğrencilerin farklı oranlarda burs alarak okuduğu ÖzÜ’de yeni bölümlerle birlikte bu yıl toplam 717 öğrenci dünya standartlarında bir üniversite eğitimine merhaba diyecek.

Özyeğin Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılına altı yeni lisans programıyla girmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk Girişimcilik lisans programının yanı sıra Bankacılık ve Finans lisans programını açacak olan Özyeğin Üniversitesi, Hukuk, Psikoloji, İktisat ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümleriyle de iddialı. Tüm öğrencilerin farklı oranlarda burs alarak okuduğu ÖzÜ’de yeni bölümlerle birlikte bu yıl toplam 717 öğrenci dünya standartlarında bir üniversite eğitimine merhaba diyecek.

Özyeğin en iddialı olduğu üç alanda bölüm açıyor

Türk ekonomisinin gelişimi için en önemli şartın vizyon sahibi, eğitimli girişimci sayısını artırmak olduğuna inanan ve kurulduğu günden beri bu yönde önemli çalışmalara imza atan Özyeğin Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılında bu çalışmalarına yeni bir halka ekliyor: Türkiye’nin ilk Girişimcilik lisans programı. Program ile gençlere, önlerine çıkan fırsatları fark etmeleri, bu fırsatları doğru analiz edip pazarlanabilir, kalıcı ekonomik ürün ve hizmetlere dönüştürüp istihdam yaratabilmeleri için gereken tüm eğitim ve donanımın sunulması amaçlanıyor. Tüm öğrencilerin tam burslu olarak eğitim göreceği Girişimcilik Bölümü’ne bu yıl 20 kişi kabul edilecek.

Girişimcilik gibi farklılık yaratacak olan Bankacılık ve Finans lisans programı ise öncelikle sektörde faaliyet gösteren kurumları kendi elemanlarını yetiştirme zorunluluğundan kurtaracak. Özyeğin Üniversitesi, üniversiteden yetişmiş uzmanların artmasıyla Türk bankacılık ve finans

sektöründe bilgi ve yetkinlik düzeyinin yükselmesine ve böylece ülkemizin dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri haline gelmesine katkıda bulunacak.

Türkiye’deki bankacılık ve finans kuruluşlarının dünyada yaşanan büyük krizlerden başarı ile çıkmakla kalmayıp aynı zamanda bölge ülkelerinin finansal yapılanmalarında çok önemli roller oynamaya başlamasıyla bölgenin ve dünyanın bankacılık ve finans merkezi olmayı hedefleyen Türkiye’nin bu alanda uzmanlaşmış yetişmiş insan gücüne ihtiyacı artıyor. Finans profesyonelleriyle yakın bağları ve zengin içeriğiyle Bankacılık ve Finans Lisans Programı Türkiye’nin ve bölgenin hızla büyüyen ve derinleşen finans sektörüne müşteri odaklı, fonksiyonel düşünce yapısına sahip, takım çalışmasını benimsemiş, rekabetçi ve girişimci finans uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor.

Yeni açılacak bölümlerden bir diğeri olan İktisat Lisans Programı ile ÖzÜ, bu alanda eğitim yapan dünya çapında en gözde okullar arasına girmeyi hedefliyor. Amacı, sadece iktisadi olguları çözümleyebilen ve ekonominin motoru olabilecek mezunlar yetiştirmek değil, aynı zamanda ekonomiyi doğru yönlendirebilecek liderler yetiştirmek olan Özyeğin Üniversitesi İktisat Lisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler, aldıkları titiz ve kapsamlı eğitim ve öğrendikleri bilgileri uygulama fırsatı ile hem kamu sektöründe hem de özel sektörde aranılan, seçkin iş gücü ve liderler olacaklar.

Farklı sektörlerde uzmanlaşan Hukuk Bölümü

Özyeğin Üniversitesi, hukuk normlarının dünya standardına uygun yorumunu geliştirebilecek çağdaş, hayatla iç içe, günümüz ihtiyaçlarını anlayan ve cevap veren hukukçular yetiştirmek üzere Hukuk Fakültesi’nin de kapılarını açtı. Günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak ekonomi, finans, enerji, bilişim, medya, gıda, spor, sağlık hukuku gibi alanlarda uzmanlaşan hukukçular yetiştirecek olan ÖzÜ Hukuk Bölümü’ne bu yıl 120 öğrenci kabul edilecek. Yargıda avukat, savcı ve hakim olarak görev yapmayı hedefleyen öğrenciler ise, hukuk mantığı ve muhakeme yeteneği konularında gelişebilmeleri amacıyla vaka araştırmaları, vaka çözümlemeleri, hukuk metodolojisi ve analizi dersleri alacaklar. Uluslararası arenada yetkin hukukçular yetiştirmeyi amaçlayan Hukuk Bölümü’nde, Türk hukuk sisteminin yanı sıra Türk hukukunun ciddi oranda örnek aldığı Kara Avrupa’sı hukuku ve Anglo-Sakson hukukunun Türk hukukunu ilgilendiren ve etkileyen yönleri de programın temellerini oluşturuyor. Bölüm mezunlarının İngilizce ve Almanca başta olmak üzere en geçerli mesleki hukuk dillerinden en az bir veya ikisinde yetkin olması da hedefleniyor.

Öğrencilerine psikolojinin belli alanlarında uzmanlaşma tercihi tanıyan bölüm

Kariyerleri boyunca sağlık, eğitim, hukuk, yönetim, bilişim gibi alanlarda bireylerin davranışlarını ve davranışlarının altında yatan mekanizmaları bilimsel olarak anlayıp yorumlayabilen ve ilgi duydukları alanlarda uzmanlıklarını geliştirebilecek klinik ve örgütsel

hizmetler verecek psikologlar yetiştirmeyi amaçlayan Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü, bu yıl toplam 60 öğrenci kabul ediyor. Psikoloji alanındaki yeni gelişmeleri ve ülkemizin ihtiyaçlarını da gözeterek evrensel düzeyde bir eğitim verecek olan ÖzÜ Psikoloji Bölümü, öğrencilere mesleki bilgi ve becerilerini günlük yaşamlarına uygulayabilecekleri, akademik ve bireysel gelişimlerini harekete geçirebilecekleri bir öğrenme ve uygulama ortamı sunuyor.

Havacılık sektöründe çalışan ithaline son verecek

Özyeğin Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, küresel ekonominin lokomotifi olan havacılık sektöründe, uçuş hizmetinin emniyetli bir biçimde gerçekleştirilmesinde en önemli unsurlardan birisi olan alanında eğitim almış ve donanımlı, araştırmacı, yeniliklere açık ve vizyon sahibi yöneticiler yetiştirmek üzere kapılarını açıyor. Bu yıl toplam 40 kişinin kabul edileceği Özü Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, bu doğrultuda uzman akademik kadrosu, ihtiyaca göre sürekli yenilenebilen esnek ders programı ve öğrencilerinin sektörde deneyim kazanmalarını sağlayacak staj imkanları ile mezunlarının ulusal ve uluslararası havacılık işletmelerinde en çok tercih edilen yöneticiler olarak yetiştirilmesini amaçlıyor.

ÖzÜ öğrencileri bu yıl Türkiye’nin ilk çevreci kampüsünde eğitim görmeye başlayacak


Özyeğin Üniversitesi’nin yapımı bu yıl tamamlanan Çekmeköy kampüsünde hayat Ekim 2011’de başlıyor. Dünyanın önde gelen mimarlık firmalarından RMJM tarafından tasarlanan ÖzÜ Çekmeköy kampüsü Türkiye’nin ilk çevreci üniversite kampüsü olma iddiasını da taşıyor.
Yeni kampüste 2011-2012 Akademik yılı itibariyle 450 kişi kapasiteli yurtlar, 1.500 öğrenci kapasiteli akademik öğrenim yapıları, teknolojik ve modern 15 uygulamalı laboratuar, öğrenci merkezi, kütüphane, yemekhane, 350 kişi kapasiteli oditoryum, açık sportif ve rekreatif alanların faaliyete geçmesi hedefleniyor. Kampüste, diğer yurt binası, akademik bina, 950 kişilik oditoryum, spor merkezinin hizmete girmesiyle birlikte 2012-2013 akademik yılında bütün temel fonksiyonlar tamamlanmış olacak.

Sektörler:
Sayfa URL'si: