Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
’’Oyuncu’’ işbirliğinden en küçük çocuklar için Volvo otomobilleri doğuyor - Basın Bülteni

’’Oyuncu’’ işbirliğinden en küçük çocuklar için Volvo otomobilleri doğuyor

Tarih: 30.10.2008
Volvo Cars ve oyuncak üreticisi Viking Toys ''oyuncu'' bir işbirliğinin bildiriminde bulundular: Ailelerin en küçük bireyleri için Volvo otomobilleri üretecekler. Volvo XC90, XC70 ve C30''un oyuncak versiyonları klasik sarı, yeşil, kırmızı ve mavi renklerde yumuşak, güvenli ve dayanıklı plastikten üretilecek. Günümüzde Volvo Cars''ın her yeni model lansmanında bu modelin bir de farklı boyutlarda maketini üretmesi alışılagelmiştir. Ancak bunlar koleksiyon parçasıdır, oyuncak değil.

Bugüne kadar daha küçük çocuklar için Volvo otomobillerinin oyuncak versiyonları hiç olmamıştı. Volvo Cars tarafından kendisine böyle bir taleple gidilen Viking Toys CEO''su Gösta Kjellme bu fikri çok beğendi ve hemen geliştirme çalışmasını başlattı. Firmanın tasarımcısı Björn Alskog''a Volvo XC90 ile XC70''i tipik Viking Toys stilinde tasarlama görevi verildi.

Ancak Volvo C30''un Viking Toys versiyonu ise Volvo Cars''da C30''un efsanevi dizaynından sorumlu Simon Lamarre tarafından tasarlandı. Volvo Cars''da maket otomobil lisansından sorumlu Pontus Berger şöyle söylüyor: "Günümüzde birçok çocuk evlerinde ve kreşlerde Viking Toys''un oyuncak otomobillerini tanıyor ve oynuyorlar. Böylelikle bu çok iyi üretilmiş ürünleri hatasız bir Volvo tasarımıyla sunuyor olabilmek bizim için daha da keyifli oluyor." Viking Toys''un konsepti 1 yaş ve üstü çocuklar için yumuşak, güvenli ve yüksek kalitede arabalar üretmek. Ürünler o kadar güvenli olmalıdır ki çocukların bunları parçalara ayırıp ağızlarına atabilmeleri mümkün olmamalıdır.

Malzemelerin hiçbiri zararlı kimyasal içermemektedir. Viking Toys''un oyuncak otomobilleri 50 ülkede satılıyor ve 35 yıldır piyasada yer alıyor. Şirket yılda 3,5-4 milyon araba üretiyor. Oyuncak mağazalarının yanısıra çok sayıda yuva da Viking Toys arabalarını satın almaktadır. Volvo oyuncak otomobillerinin satışına ise Kasım-Aralık aylarında başlanacak. Bu basın dokümanındaki tanımlar ve nitelikler Volvo Cars'ın uluslararası otomobil modelleri ile ilişkilidir. Tanımlanan özellikler opsiyonel olabilir. Otomobillerin özellikleri bir ülkeden diğerine farklılık gösterebilir ve önceden bildirim yapmadan değiştirilebilir. Basın Bilgi: Medyaevi İletişim – Ferda Çekem / 0212 351 91 81

Sayfa URL'si: