Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Novartıs Türkiye Geleceğin Liderleriyle Buluştu - Basın Bülteni

Adres: Sur Yapı & Akel İş Merkezi Rüzgarlıbahçe Mah. Şehit Sinan Eroğlu Cad: No 6 34805 Kavacık - Beykoz - İstanbul

Telefon: 0(216) 681 20 00

Fax: 0(216) 681 20 77

Yetkili Kişi: Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Ti

Web: www.novartis.com.tr

Ekli Görseller & DökümanlarNovartıs Türkiye Geleceğin Liderleriyle Buluştu

Tarih: 24.05.2010
Novartis Türkiye, Kariyer Günleri kapsamında, üniversiteli gençlere ulaşmak ve kariyer hedefleri ile ilgili onlara rehberlik etmek amacıyla üniversitelerde stantlar kurarak çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklerin ardından “Mülakat Günleri” ile Novartis bünyesine nitelikli ve kaliteli eğitim almış genç iş gücü kazandırmak amacıyla çok sayıdaki yeni mezunla mülakat gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin lider ilaç firması Novartis, her yıl Kariyer Günleri kapsamında tüm Türkiye’de birçok üniversiteye ziyaretler düzenliyor. Novartis, bu yıl da kariyer günleri kapsamında çok sayıda ilde ziyaretler gerçekleştirdi. Üniversite öğrencilerine ulaşmak amacıyla düzenlenen ziyaretler sırasında öğrencilerin kurumla rahatça temas kurabilmesi ve bilgi paylaşımını kolaylaştırması amacıyla çeşitli stantlar kuruldu. Stantların yanı sıra öğrencilerin eğlenebilmesi ve iyi vakit geçirebilmesi için çeşitli turnuvalar düzenlendi. Bu etkinlikler kapsamında öğrencilerden en çok ilgiyi "kariyerinin zirvesine ilerleme" temalısıyla kurulan tırmanma duvarı gördü.

Novartis İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya’nın da bulunduğu etkinliklere büyük ilgi gösteren öğrenciler, keyifli vakit geçirerek, kariyerlerini ilerletmek istedikleri alanlara yönelik sorular sorup, ilaç sektörü ve Novartis hakkında merak ettikleri konuları paylaştılar. Dr. Kızılkaya, Novartis’te çalışmayı hedefleyen gençlere, öncelikle, eğitimlerini mutlaka tamamlamalarını ve yabancı dillerini; özellikle İngilizcelerini mümkün olduğu kadar geliştirmelerini tavsiye etti. Ayrıca, kişinin kariyerinde kendisini çok iyi tanıması ve gerçekten sevdiği işi seçmesinin önemli olduğunu ifade eden Dr. Kızılkaya: “Bir işte başarılı olabilmek; o işi çok sevmek ve işin gereklerini çok iyi öğrenmekten geçiyor. Her seviyede insan ilişkileri çok önemli” dedi.

Düzenlenen etkinlikler ile çok sayıda öğrenci, başvuru ve özgeçmişlerini Novartis ile paylaşma fırsatı buldu. Öğrencilerden alınan bu başvurular, Novartis bünyesine, nitelikli ve kaliteli eğitim almış genç iş gücü kazandırmak amacıyla gerçekleştirilecek “Mülakat Günleri”’nde değerlendirilecek.


Sayfa URL'si: